Hokejisté Litoměřic jsou už druzí

Z litoměřického zimního stadionu. Foto SEVEROCESKYDENIK
Z litoměřického zimního stadionu. Foto SEVEROCESKYDENIK

Znamenitou úvodní část sezony prožívají hokejisté HC Litoměřice. Po osmi odehraných zápasech probíhajícího ročníku první ligy figurují na skvělém druhém místě tabulky za druhou Třebíči. A to před třetím Prostějovem mají Litoměřičtí už sedmibodový náskok, což je v této fázi soutěže nevídaný rozdíl.

Reklama

 

V týmu došlo v minulých měsících k velkým hráčským změnám. Aktivní kariéru například ukončil zkušený útočník Peter Jánský. Patrik Miškář zamířil do extraligových Karlových Varů. Ze západu Čech se ale Miškář počátkem října zase vrátil do Litoměřic.

A jen krátce zatím působil v litoměřickém dresu osmatřicetiletý útočník Jaroslav Kracík. Přišel v létě z extraligové Škody Plzeň a svými výkony na prvoligovém ledě si vysloužil zájem ze strany Karlových Varů, kam odešel z Litoměřic místo Miškáře.

V minulém kole vyhrálo litoměřické mužstvo na ledě Poruby v Ostravě, což svědčí o výborné formě severočeského celku. Poruba se totiž netají ambice na postup do extraligy.

„K zápasu jsme nastoupili po dlouhé cestě do Ostravy a chtěli jsme hrát zpočátku opatrně, abychom se postupně dostali do patřičného tempa. Paradoxně jsme se ujali vedení v první třetině a nakonec jsme si odvezli tři body,“ konstatoval spokojeně litoměřický trenér David Bruk po výhře v Ostravě.

Příležitost upevnit si druhé místo nebo dokonce zabojovat o posun do čela tabulky měli hokejisté Litoměřic už v sobotu 9. října, kdy hostili celek Přerova. A po dalším vítězství potvrdili současnou výbornou formu.
Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře