Hokejista Vladimír Svačina chce v Liberci restartovat svou kariéru

Vladimír Svačina. Foto: archiv HC Vítkovice
Vladimír Svačina. Foto: archiv HC Vítkovice

Liberec - Mezi úderné a produktivní útočníky hokejových Bílých Tygrů z Liberce se už při letních přípravných duelech zařazuje útočník Vladimír Svačina. Ten na sever Čech přišel z Třince a věří, že se Tygrům bude znovu dařit. Minimálně stejně dobře jako v minulém ročníku, ve kterém svěřenci trenéra Filipa Pešána získali extraligový titul.

Reklama

Co říkáte na výhru 4:2 nad Mladou Boleslaví v přípravném duelu?

Po porážce s Chomutovem si ceníme výhry nad Mladou Boleslaví. Je to jen příprava, ale každá výhra potěší. Lépe se pak druhý den vstává a trénuje. Utkání mělo vysoké tempo, není na co čekat. Nelze nyní polevit a pak si myslet, že to v sezóně půjde samo.

Jak vám seděla souhra s Michalem Bulířem?

Celá pětka pracuje velmi dobře, útočníci i obránci. A například u gólu na 3:2 udělal Michal Birner super práci, nalákal na sebe dva protihráče a my jsme s Bulířem jeli sami na branku. To z tribuny mnohdy není vidět, ale ten gól podle mě zařídil Birner, který nám udělal prostor a odlákal protihráče na sebe.

Jak zatím hodnotíte svou štaci v Liberci po svém příchodu z Třince?

Mám rád přírodu, takže jsem se byl podívat na Ještědu a v Bedřichově. Okolí je zde nádherné. Máme tu super arénu, výborné zázemí a prostředí. Těším se v Liberci na každý trénink.

Nebojíte se pomistrovské kocoviny? Bude těžké obhajovat titul?

O minulé sezóně bych se nyní už nebavil. Za minulost další titul nezískáte. Nelze se koukat na to, že Liberec byl mistrem. Naopak se na něj každý soupeř dobře připraví. Pro Liberec to bude těžká sezóna a je na co navazovat, protože Tygři prolomili všechny rekordy v minulém ročníku.

Jak hodnotíte svůj konec v Třinci?

Přestali se mnou v Třinci počítat, stejně jako s Rostislavem Kleslou. Ale jsem rád, že jsem se dostal do Liberce. Trenér Filip Pešán mě nalákal na to, že mě bude hokej v Liberci zase bavit. Chce mojí kariéru restartovat, v minulém ročníku jsem byl často zraněný.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře