Fotbalový Liberec kosí zranění a záchranu v lize stále nemá jistou

Trenér Slovanu Liberec Jindřich Trpišovský. Foto: archiv FC Slovan LiberecTrenér Slovanu Liberec Jindřich Trpišovský. Foto: archiv FC Slovan Liberec

LIBEREC - Fotbalisté Slovanu Liberec stále prožívají kolísavé jaro. Doma porazili Karvinou, pak ale v pohárovém utkání dostali čtyři góly od Zlína a následně tři branky v Teplicích.

Reklama

Liberec má na pásmo sestupu šestibodový náskok a do konce soutěže zbývá sedm zápasů. Neočekává se, že by se Slovan měl obávat přímo sestupového ohrožení, výkony na jaře ale nepodává ideální.

Poslední šance na postup do Evropské ligy pro příští ročník zhatila čtvrtfinálová porážka v MOL Cupu 2:4 po prodloužení od Zlína. A v lize to z liberecké strany také není růžové, což dokumentuje porážka 1:3 z teplických Stínadel.

Liberec odehrál v minulém týdnu dvě utkání a podle záložníka Slovanu Egona Vůcha to je příliš. "V Teplicích jsme prohráli 1:3 a především v prvním poločase bylo vidět, že nejsme zvyklí na anglické týdny, kdy se hrají krátce po sobě dva zápasy. Hlavně v první půli jsme měli těžké nohy a rozběhali se až po přestávce," udivil Vůch.

Ještě horší než momentální fotbalová nepohoda kosí hráče Slovanu zranění. V posledním ligové kole v Teplicích se zranil ke všemu obránce Ondřej Kúdela. A to už pro různé bolístky nemohli nastoupit Martin Latka či Milan Baroš. O dlouhodobě zraněném Coufalovi nemusí být řeč.

"Kúdela organizuje obranu a jeho absence byla znát. Je to vůdčí osobnost. Bohužel nás limitují zranění a každým dalším zraněním se nám naruší hra. Trenér má něco připraveného na průběh zápasu a pak se mu to během jeho průběhu zhatí," uvaužuje talentovaný záložník.

A co říká na situaci v tabulce? "Doma musíme vyhrávat, a pokud něco získáme z venkovního zápasu, bude to plus. Musíme makat v každém zápase. Do konce soutěže zbývá sedm kol a teď už to není o fotbalovosti, ale hlavně bojovnosti," uzavřel Vůch.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu
Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017

Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?
Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů


Komentáře