Fotbalový Jablonec získal Matěje Hybše ze Sparty

Matěj Hybš. Foto: archiv FC Vysočina Jihlava
Matěj Hybš. Foto: archiv FC Vysočina Jihlava

Jablonec/Praha - Fotbalový Jablonec přes zimní pauzu SYNOT ligy svou sestavu příliš neměnil. V sestavě Jablonce se ale přece jen jeden nováček ukáže. Těsně před uzávěrkou přestupů přichází z pražské Sparty do týmu FK Jablonec na hostování na 1,5 roku levý obránce Matěj Hybš.

Reklama

Odchovanec pražské Sparty poprvé nakoukl do hlavního letenského týmu před třemi lety. Jeho kariéru však přibrzdilo zranění, po kterém už se na levý kraj obrany nemohl probojovat přes Costu.

I s ohledem na loňské Mistrovství Evropy hráčů do 21 let využil Hybš možnosti hostování v Jihlavě tak, aby měl před životním turnajem zápasově vytížení. Po turnaji se krajní bek vrátil zpět do Sparty a na podzim odehrál v rudém dresu třináct zápasů. 23-letý fotbalista prošel mládežnickými reprezentačními výběry, v dresu pražské Sparty získal i první zkušenosti v evropských soutěžích. Krajní obránce je 181 cm vysoký a v lize zatím odehrál celkem 55 utkání. Svůj jediný gólový moment si připsal v loňské sezoně, když v dresu Vysočiny Jihlava zvyšoval na 2:0 do sítě brněnské Zbrojovky.

"O Matěje jsme měli zájem delší dobu. Je to hráč, který odehrál všechna utkání na šampionátu do 21 let a podával tam velmi kvalitní výkony. Po změnách v kádru Sparty v zimní přestávce hráč cítil, že angažmá v našem týmu by mu mohlo pomoci v jeho kariéře. Věříme proto, že bude pro naše mužstvo znamenat plnohodnotnou konkurenci na levé straně," řekl k příchodu talentovaného obránce sportovní ředitel Ivan Horník.

K definitivní dohodě mezi oběma kluby došlo těsně před koncem přestupního období. Hybš se do přípravy mužstva Zdenka Frťaly zapojí v pondělí.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře