Exliberecký Martin Bakoš bude hrát hokej v Číně. Těší se na halu, ve které se hrál olympijský basket

Hokejista Liberce Martin Bakoš. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Hokejista Liberce Martin Bakoš. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Hokejový útočník Martin Bakoš rozhodl extraligové finále proti Spartě Praha, posléze bojoval v dresu slovenské reprezentace na mistrovství světa v Rusku. A nakonec se rozhodl z Liberce odejít do netradiční hokejové destinace - Pekingu, který bude hrát v mezinárodní KHL.

Reklama

Aby elitní hokejista z české nejvyšší soutěže odešel hrát hokej do Číny, to rozhodně nebývá obvyklé. Pekingský klub Red Star Kunlun ale bude hrát od nové sezóny KHL, což je pro nejednoho hokejistu nová výzva.

"Věděl jsem, že se o mě zajímá klub z KHL. Později jsem zjistil, že se jedná o nováčka z Pekingu. Vzal jsem si čas na rozmyšlenou a nakonec se rozhodl pro přestup do Číny. Jestli hrajete v Kazachstánu nebo Číně, je už celkem jedno," naráží Bakoš na fakt, že KHL hrají i daleké kluby z kazašské Astany či Chabarovsku.

Bakoš patřil mezi opory libereckých Bílých Tygrů, jeho odchod tak fanoušci nemusí snadno skousnout. "I trenér Filip Pešán chtěl, abych zůstal, ale měl pro můj odchod pochopení. Dostal jsem informace i od Jána Lašáka či Branka Radivojeviče, kteří už v KHL hráli," prozradil mladý útočník pro slovenský server sport.aktuality.sk.

V Pekingu se Bakoš potká s krajanem Tomášem Marcinkem. Čínský klub staví zajímavý kádr, podepsal například francouzského reprezentanta Damiena Fleuryho či čtveřici finských hokejistů.

Bakoš se rovněž těší na domácí halu, ve které bude pekingský klub hrát své zápasy. Slovenský forvard si zahraje v aréně pro 18 tisíc diváků, ve které se v roce 2008 hrálo finále basketbalového olympijského turnaje.

"Na halu se těším, vypadá parádně. Možná i to hrálo roli při mém rozhodování," usuzuje Bakoš o olympijském stánku, ve kterém bude v následujícím ročníku předvádět své hokejové finesy.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře