Druhý bod je odměnou, že jsme to nevzdali, hodnotil Filip Pešán další výhru Liberce

Filip Pešán. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Filip Pešán. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Vyprodaná Home Credit Arena vytvořila kulisu extraligovému hokejovému duelu mezi domácími Bílými Tygry z Liberce a celkem Mladé Boleslavi. Třebaže domácí dvakrát prohrávali o dva góly (1:3 a 2:4), skvělým finišem vydřeli dva body po vítězství 5:4 v prodloužení.

Reklama

Liberečtí tak potvrdili, že předchozí prohra v Hradci Králové na nich nezanechala zásadní stopy. Rozhodně však utkání se Středočechy nebylo snadnou záležitostí, neboť to dlouho vypadalo, že vyhrát mohou obě mužstva. Však také zápas dospěl až do nastaveného času. A po vítězném gólu domácích z hole Jakuba Valského propukla většina fanoušků v hale v nadšení. Smutní zůstali jen příznivci Mladé Boleslavi, kteří ale také dorazili v solidním počtu.

Věděli jsme, že přijede kvalitní soupeř, který je dobrý nejen na svém ledě, ale i na ledě soupeřů,“ naznačil liberecký trenér Filip Pešán, že očekával vyrovnanou bitvu. A jeho odhady se naplnily. „Měli jsme problémy s forčekinkem boleslavských hráčů. Nepočítali jsme s velkou rychlostí jejich útočníků. V polovině zápasu se pro nás utkání lámalo nepříznivým směrem,“ uznal kouč nesnáze. Do třetí třetiny jsme udělali změny a podařilo se nám vyrovnat. Ten bod navíc je odměna za to, že jsme zápas nevzdali,“ konstatoval Pešán.

Liberečtí nasbírali hodně dvouminutových trestů. „Tahle špatná statistika nás v uvozovkách zdobí a pronásleduje po celou základní část. Bavíme se o tom a pracujeme na zlepšení. Nejsme schopni na to reagovat. Je tam spousta technicky špatně provedených soubojů holí. Musíme se poučit, máme téma před závěrem sezóny,“ uvedl trenér.

Bílým Tygrům chyběl brankář Ján Lašák. „Měl tendenci posadit se do role dvojky. Kdyby to to hořelo, šel by chytat s jednou nohou. To jsme nepovolili. Bude mít čas dát se během reprezentační pauzy do kupy,“ podotkl Pešán.

Asistent mladoboleslavského trenéra Marian Jelínek to v Liberci dobře zná, protože Bílé Tygry vedl před několika lety, kdy mu právě Filip Pešán dělal asistenta. Nyní je každý na jiné straně. Přijeli jsme na led soupeře, který dominuje. Divácky i herně to bylo derby, jak se patří,“ mínil Jelínek. „Vstoupili jsme do utkání dobře, dvakrát jsme měli dvougólové vedení. V závěru nás ale domácí donutili k chybám a myslím, že zaslouženě vyrovnali. Vzhledem k vývoji utkání cítíme ale jistou trpkost, mohlo málem dojít k senzaci, bohužel se tak nestalo,“ bilancoval Jelínek dramatickou podívanou.

Reklama

Hodnocení

4.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře