Doufám, že nám forma vydrží, přeje si liberecký Lukáš Krenželok

Hokejisté Liberce v akci. Foto: archiv HC Bílí Tygři Liberec
Hokejisté Liberce v akci. Foto: archiv HC Bílí Tygři Liberec

Liberec - Hokejisté Liberce se nečekaně usadili na špici tabulky extraligy. Po sedmnácti odehraných zápasech měli Bílí Tygři na čele dokonce už luxusní čtyřbodový náskok, což je vzhledem k vyrovnanosti soutěže obdivuhodný počin.

Reklama

V duelu s Mladou Boleslaví (6:4) přispěl k vítězství dvěma góly Lukáš Krenželok. „Nebyl to ale jednoduchý zápas. Pokaždé jej provází nádech derby soupeřů, kteří se dobře znají, a jsou to vyhecovaná střetnutí. Boleslav hraje nepříjemný hokej. Ze začátku jsme se hledali a říkali jsme si, že musíme hrát lépe zezadu,“ líčil Krenželok, jenž předvedl povedené akce. „Při druhém gólu jsem jel sám na branku a udělal jsem blafák. Jsem rád, že mi zakončení vyšlo. A že jsme celkově vyhráli, přičítám tomu, že obránci soupeře chybovali, ztratili puk a naopak my jsme dali o dva góly víc,“ uvedl liberecký útočník.

První místo v tabulce je pro Bílé Tygry zadostiučiněním za spolehlivé výkony v dosavadním průběhu sezóny. „Chceme hrát pořád stejným způsobem a doufáme, že nám forma vydrží co nejdéle,“ přál si Krenželok.

Nebývale produktivní je i další útočník Petr Jelínek, který proti Mladé Boleslavi rovněž skóroval. Nastupuje ve formaci právě s Krenželokem a Jakubem Valským. „Od začátku sezóny jsme si sedli. Souhra nám vyhovuje. Ale přesvědčujeme se, že je potřeba, abychom byli i během zápasů trpěliví. Čekali jsme na šance a nakonec jsme šesti vstřelenými góly potěšili liberecké diváky,“ usmál se Jelínek.

Kapitán týmu Jan Výtisk upozornil, že navzdory vítězství by se nemělo zapomínat ani na liberecká okénka v obraně. „Byly tam obranné chyby na každé straně, dostali jsme čtyři branky, ale naštěstí jsme byli přece jen produktivnější, než soupeř. Zápasy s Boleslaví se vyznačují spoustou osobních soubojů a důrazem. Je to urputný hokej, ale mně to vyhovuje,“ svěřil se zkušený bek.

Po sérii zápasů v Třinci, v Praze se Spartou a v Chomutově se liberečtí hokejisté představí v domácí Home Credit Areně v extralize v neděli 22. listopadu 2015 v zápase s HC Dynamo Pardubice.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře