Derby Liberec - Jablonec: Snad jsme se dokázali vrátit k fotbalu z podzimu, cenil si Trpišovský výhry

Trenér Jindřich Trpišovský. Foto: slovanliberec.cz
Trenér Jindřich Trpišovský. Foto: slovanliberec.cz

Liberec - Ještě na jaře 2015 se fotbaloví trenéři Jindřich Trpišovský a Zdenko Frťala potkávali v roli soupeřů ve druhé lize při zápasech Viktorie Žižkov s Varnsdorfem. A v 18. kole nejvyšší soutěže patřili k hlavním aktérům Podještědského derby mezi Slovanem Liberec a FK Jablonec. Spokojenější byl Trpišovský, který přivedl liberecký tým k vítězství 3:2. Frťala naopak litoval porážky Jablonce, byť ocenil bojovnost svého týmu.

Reklama

„Jsem rád, že mužstvo potvrdilo zdravé jádro a že se dokážeme vrátit k fotbalu z podzimu. První poločas nám vyšel dobře. Ze dvou šancí jsme dali dva góly. Zaslouženě jsme poločas vyhráli 2:0, ale stálo nás to hodně úsilí. Terén byl nesmírně náročný,“ uvedl Trpišovský ze Slovanu před zástupci médií.

Byl jsem před zápasem hodně nervózní, protože první utkání po přípravě na Dukle se nám nepovedlo. I my jako trenéři jsme nezvolili sestavu optimálně. Tentokrát jsme složení rozbourali. Byly tam čtyři změny, navíc tři hráči nastoupili na jiných postech,“ podotkl kouč Liberce.

Našel ale i dílčí nedostatky. „Bohužel jsme udělali chybu při autu. Přišla penalta, gól na 2:1 a najednou se změnil výkon mužstva. Začali jsme zmatkovat, Jablonec začal být mnohem lepší, měl lepší pohyb. Z toho vyplynul roh, z kterého soupeř vyrovnal. Pomohli nám střídající hráči, kteří hru hodně oživili. A na konci jsme byli šťastnější,“ oddechl si Trpišovský.

„S výsledkem panuje nespokojenost, na druhou stranu musím ocenit hráče, že to nevzdali a zabojovali. My i domácí převedli na těžkém terénu atraktivní fotbal s velkou mírou nasazení,“ bilancoval jablonecký Zdenko Frťala.

„Myslím, že jsme do zápasu vstoupili docela dobře, ale pak přišly dvě fáze, kdy jsme si nechali vstřelit dva docela laciné góly. V některých důležitých situacích jsme nezvládli těžký terén,“ analyzoval Frťala.

„Ve druhé půli jsme byli schopni výsledek srovnat, a když už to vypadalo, že bychom mohli soupeře definitivně dorazit, nechali jsme si po zbytečném vhazování domácích zase vstřelit laciný gól,“ uznal jablonecký trenér, co rozhodlo o výsledku.

Po zápase jablonecký klub oznámil, že získal na hostování obránce Matěje Hybše z pražské Sparty.

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře