Cílem je postup do základní skupiny Evropské ligy, říká rázně liberecký Vladimír Coufal

Vladimír Coufal. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Vladimír Coufal. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Fotbalisté Slovanu Liberec porazili v domácí odvetě v rámci 3. předkola Evropské ligy rakouskou Admiru Wacker Mödling 2:0 a potvrdili vítězství 2:1 z úvodního duelu. Nyní se Severočeši mohou těšit na 4. předkolo evropské soutěže a velkou zásluhu na tom má i liberecký obránce Vladimír Coufal, který ve středu otevřel skóre.

Reklama

V domácí odvetě proti Admiře Wacker Mödling jste svým gólem nasměroval tým k vítězství. Možná z vás roste pohárový střelec...

Abych dal gól, tak asi musím cítit atmosféru Evropské ligy (úsměv). Gólu na hřišti Olympique Marseille si ale cením ještě více. Nyní proti Admiře nám moje branka dodala klid, ale na Marseille se zrovna góly každý den nedávají.

Po výhře v Rakousku 2:1 jste i doma splnili roli favorita...

Jsme rádi, že jsme uhájili náskok z prvního zápasu a doma už do poločasu rozhodli. Pak jsme to mohli dohrát v klidu. Ve druhé půli nám sice Admira téměř nepůjčila míč, oni už mohli hrát v klidu bez nervů, ale k žádnému obratu jsme je nepustili. Drželi míč, přečíslovali nás, ale vyhráli jsme v klidu.

Považujete postup přes Admiru za splněnou povinnost?

Přes Admiru možná, ale naším cílem je postup do základní skupiny Evropské ligy, kde ještě nejsme. Jsme rádi za postup a nyní se budeme soustředit na 4. předkolo EL a nadcházející ligový zápas s Jihlavou.

Obranná formace evidentně klape, do ofenzivních řad naopak přišlo několik nových hráčů. Jak vypadá souhra?

Postupně si to sedá. Kluci, kteří přišli v létě, mají kvalitu stejnou nebo i vyšší, než ti co odešli. Určitě si na sebe zvykneme, máme kvalitního nového gólmana se zkušenostmi z evropských pohárů. I proti Admiře nám pomohl.

Jak bude těžké kombinovat Evropskou ligu s domácí soutěží?

Už jsme obětovali první kolo v Mladé Boleslavi dvojzápasu s Admirou. Postupem přes rakouský tým jsme si ale napravili reputaci. Nyní budeme muset porazit Jihlavu a snad obě soutěže zvládneme. Chceme v lize bojovat v horních patrech tabulky, abychom se znovu dokázali dostat do pohárů i pro další sezónu.

S Jihlavou přijede bývalý liberecký útočník Michael Rabušic. Těšíte se na něj?

Nevím, jestli odehraje celý zápas, ale víme co umí a je to kvalitní fotbalista. Určitě proti nám bude mít velkou motivaci. My ale budeme potřebovat zvítězit.

Můžete při své aktuální formě pomýšlet i na reprezentační pozvánku před nadcházejícím novým kvalifikačním cyklem?

Kdybych nechtěl být v reprezentaci, lhal bych sám sobě. To musí být cílem každého fotbalisty. Na pravé straně je ale velká konkurence, takže těžko soudit. Kromě Thea Gebre Selassieho tam nastupuje i Pavel Kadeřábek. Základem pro mě ale bude udržet si vysokou výkonnost.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře