Chceme se poučit z loňska, říká liberecký Adrian Patucha o Lize mistrů

Adrian Patucha. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Adrian Patucha. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - Stejně jako loni startují volejbalisté Dukly Liberec v Lize mistrů. Zatímco v minulém ročníku byli zařazeni přímo do jedné ze skupin, na podzim 2016 si museli účast vybojovat v kvalifikaci. To se jim povedlo, a tak mají jistotu šesti zápasů s elitními soupeři. „Chceme se poučit z loňska,“ říká univerzál Adrian Patucha, polský volejbalista v libereckém kádru.

Reklama

Vzpomínáte si na předešlou účast Dukly Liberec v evropském poháru?

Hráli jsme s italskou Civitanovou, polským Belchatowem a belgickým Roeselare. Jsou to top celky a je super, když se můžeme s nimi utkat. Věřím, že nám zkušenosti z loňska pomohou.

Co říkáte na složení současné skupiny?

Je tam znovu Civitanova, z Polska tentokrát Rzeszów a taky německý Berlín. Takže italský klub známe, polský zástupce je vždycky vynikající a všechny tři celky mají nejvyšší evropskou úroveň. Soutěž pro nás začíná 8. prosince 2016.

Jaká je atmosféra v libereckém kádru?

Když jsme postoupili z kvalifikace do Ligy mistrů, tak panovala spokojenost v hledišti liberecké haly i v kabině. Ale neměli jsme moc času na regeneraci, protože jsme za pár dní hráli extraligový zápas a následně i další utkání v lize. Bojujeme dvakrát v týdnu a musíme to nějak zvládnout. Čekáme na návraty zraněných Jakuba Veselého a Tomáše Kriška. Až se zapojí do hry, tak to bude potřebné zkvalitnění sestavy.

Nezapomínáte ani na cíle v extralize? Dukla v ní obhajuje titul!

Chceme jej znovu obhájit. Měla by to být priorita. Ale je jasné, že liga je t잚í, než loni. Je v ní více lepších hráčů, než předtím

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře