Chceme se ještě víc přiblížit ke špici, nastiňuje Daniel Špaček liberecké plány v extralize

Daniel Špaček. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Daniel Špaček. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - Zkušený hokejový útočník Daniel Špaček patří v probíhající sezóně k pevným článkům sestavy libereckých Bílých Tygrů. Odvádí poctivé výkony a také jeho zásluhou zdolal úřadující mistr v dalším kole extraligy celek Mountfieldu Hradec Králové. „Chceme v úspěšných výsledcích pokračovat,“ vystihuje Špaček současné odhodlání, které panuje v libereckém týmu.

Reklama

I když jste v extralize debutoval už v sezóně 2007/2008, musel jste si potom projít i nižší soutěží.

Hrál jsem také za prvoligové Benátky nad Jizerou a loni jsem po třech letech znovu naskočil do extraligy. Byl jsem za to vděčný a doufám, že důvěru vracím trenérovi Filipu Pešánovi. Ví, co může ode mne čekat. Řekl mi, co po mě chce, a snažím se plnit pokyny. Snad jsem si tím vysloužil i místo v kádru.

Jak vzpomínáte na minulou sezónu, ozdobenou mistrovským titulem pro Liberec?

Odehrál jsem zápasy v základní části a půlku play off. Takže mám i nějaký podíl na prvenství v extralize. Ale teď se spíše soustřeďujeme na aktuální boje v soutěži. A těší nás, že stoupáme tabulkou nahoru.

V zápase s Hradcem Králové jste vstřelil vedoucí gól Bílých Tygrů.

Nakonec jsme museli bránit vedení 2:1, což se nám povedlo díky brankáři Romanu Willovi. Závěr jsme docela zvládli a ještě jsme mohli při soupeřově power play přidat třetí gól. Co chybělo? Abychom trefili prázdnou bránu.

Jak vidíte svou pozici v sestavě?

Ocitl jsem se i v první formaci, což je pro mě nezvyklý post, protože jsme spíše typem defenzivního útočníka. Zápas s Hradcem byl náročný i na taktiku, proto chtěl trenér složení trochu oživit a přeházet lajny.

S čím jdete do dalšího průběhu soutěže?

Doufám, že nám i ponaučení z toho, že se soupeři proti nám chtějí vytáhnout, pomůže do příštích kol. Je důležité zvládat i zápasy, kdy se tolik nedaří. Chceme v popředí tabulky vydržet co nejdéle a ještě se více přiblížit úplné špici.

Co je k tomu zapotřebí?

Dodržovat nastavený herní systém. Nedílnou součástí jsou kromě ofenzivních prvků i obětavost a nasazení.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře