Chceme jít krok po kroku, podotýká liberecký brankář Ján Lašák

Jan Lašák. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Jan Lašák. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Slovenský hokejový brankář Ján Lašák patří k těm hráčům, na které bude v rozbíhající se sezóně upřena velká pozornost. Řadí se k lídrům libereckých Bílých Tygrů, jimž už na přelomu srpna a září 2015 pomohl k postupu ze základní skupiny Ligy mistrů do play-off. A velká očekávaní vkládají příznivci z Podještědí i do libereckého účinkování v extralize.

Reklama

Co pro vás znamená dílčí úspěch v Lize mistrů?

Jsme rádi, že jsme to zvládli. Bojovali jsme i o první místo ve skupině. Skončili jsme druzí, ale hlavní je postup do další fáze. Za soupeře jsem si přál Košice, jenže k tomu nedojde, protože oba týmy byly zařazeny mezi nenasazené celky a nemohou na sebe narazit.

Brali jste závěrečný zápas ve skupině LM ve Švédsku jako generálku na extraligu?

Hlavně jsme chtěli na půdě klubu Skelleftea předvést poctivý hokej. Už bylo jasné, že máme jistotu v Lize mistrů. Každý hráč je pro tým důležitý. Hrajeme na čtyři pětky a všichni máme svoji úlohu. Neznamená to však, že se v obavách před zraněním vyhýbáme osobním soubojům. Na to se nemůžeme ohlížet.

Jakou máte motivaci před startem extraligy - v pátek 11. září v Brně?

Je to atraktivní začátek soutěže. Kometu vede nový trenér Alois Hadamczik, bude tam bouřivá atmosféra. Ale nelze se úzkostlivě soustředit jen na jeden zápas, byť to bude na ledě favorita. A hned ve druhém kole hrajeme v neděli 13. září doma s mistrovským Litvínovem, zajímavý zápas pro naše fanoušky!

Takže - výhled do sezóny?

Vyhlašovat nějaké dlouhodobé cíle a dívat se daleko dopředu není dobré. Chceme jít krok po kroku. Základní část extraligy obsahuje dvaapadesát kol. Až v jejich průběhu se můžeme zamýšlet nad tím, jak si počínáme.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře