Byli jsme šťastnější, uznal liberecký útočník Michal Birner

Michal Birner. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Michal Birner. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Litvínov, Liberec - Favorit nakonec vyhrál, ale neměl to snadné. I tak by se dalo charakterizovat extraligové střetnutí hokejistů Liberce v Litvínově. Třebaže Bílí Tygři vedou tabulku s velkým náskokem, na litvínovském ledě se hodně nadřeli na vítězství 3:2 po samostatných nájezdech. „Byli jsme šťastnější,“ oddechl si liberecký útočník Michal Birner.

Reklama

Nastoupili jste proti předposlednímu celku tabulky. Jak na vás Litvínov působil?

Dá se říci, že Litvínovští už hrají každý zápas o všechno a potřebují co nejvíce bodů, aby se vyhnuli baráži o udržení. Podle toho, jak se prezentovali proti nám, to není barážový tým. Dostávali nás pod tlak. Nebyli jsme lepší, ale spíš šťastnější.

Inkasovali jste na 2:2 pouhých šestatřicet vteřin před koncem řádné hrací doby. Udělali jste něco špatně?

Litvínov nás tlačil, drželi jsme jednobrankové vedení. Ale nebyli jsme důrazní kolem brankoviště. Domácí šli po puku víc, než my, což v té chvíli znamenalo vyrovnání a soupeř si vybojoval prodloužení. V šatně jsme si řekli, že nesmíme dopustit, abychom dostávali takové góly.

Uspěli jste však v nájezdech. Co rozhodlo?

Věděli jsme, že Litvínov má v nájezdech silnou stránku a umí je proměňovat. Naštěstí náš brankář Janko Lašák odchytal další skvělý zápas. Koncovku jsme zvládli, Michal Řepík dal pěkný gól. A díky tomu jsme utkání dotáhli do vítězného konce za dva body.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře