Bílí Tygři ztrácejí hvězdy. Michal Řepík jde do Ruska, odchází i další

Michal Řepík. Foto: arhiv MojeLiberecko.cz
Michal Řepík. Foto: arhiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - Hokejový Liberec si podmanil minulý ročník extraligy. Bílí Tygři získali historický titul pro klub, překonali řadu týmových i extraligových rekordů a ovládli českou nejvyšší soutěž. Po oslavách triumfu a měsíčním volnu jim začíná letní příprava. A v kádru budou chybět některé dosavadní liberecké hvězdy. Ostatně, to se dalo očekávat...

Reklama

Výčet odchodů špičkových hráčů čítá zatím čtyři jména. Dres libereckých Bílých Tygrů už nebudou oblékat elitní útočníci Michal Řepík, Jakub Valský a Petr Vampola a obránce a kapitán mužstva Jan Výtisk.

Podle statistik trojice Řepík, Valský, Vampola nastřílela ve skončeném ročníku extraligy dohromady 68 gólů, což představuje velkou ofenzivní kvalitu. Navíc se prosazovali i v Lize mistrů.

Michal Řepík strávil v Liberci jen rok, ale hned se stal ústřední postavou týmu.

Jeho góly a přihrávky pomohly mužstvu nejen k prvenství po základní části, ale i v play off - ve čtvrtfinále proti Chomutovu, v semifinále proti Mladé Boleslavi a ve finále proti Spartě. Následně Řepík startoval na mistrovství světa v Moskvě, kde rovněž patřil k nejlepším českým hráčům.

Už v průběhu světového šampionátu se nechal v médiích slyšet jeho agent, že Řepík v české extralize nezůstane, a že jej čeká zahraniční angažmá. Liberecký klub koncem května 2016 oznámil, že Řepík odchází do ruského klubu Traktor Čeljabinsk, hrajícího Kontinentální hokejovou ligu. Tam se potká s exlitvínovským brankářem Pavlem Francouzem i dalším českým hráčem Jiřím Novotným.

Do Kontinentální hokejové ligy odchází z Liberce i útočník Jakub Valský. A to konkrétně do slovenského Slovanu Bratislava. Již po skončení minulé sezóny vešlo ve známost, že v Liberci nebude pokračovat ani Petr Vampola. Dohodl se na přestupu s Mladou Boleslaví, takže se rozhodl pro změnu barev v rámci extraligy.

Po skončení smlouvy opustil liberecký klub i Jan Výtisk, který se už zapojil do letní přípravy svého nového celku ve Vítkovicích. „I když mi Liberec během šesti let přirost k srdci a moc se mi tady líbilo, zvolil jsem návrat do Ostravy, odkud pocházím. Ve Vítkovicích se kádr hodně obměnil a měl bych se stát součástí nově se rozvíjejícího projektu, co se týče složení mužstva,“ vysvětlil Výtisk při loučení s Libercem.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře