Bílí Tygři získali extraligový titul! Rozhodl Bakoš, kouč Pešán děkoval majiteli

Hokejista Liberce Martin Bakoš. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Hokejista Liberce Martin Bakoš. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Praha/Liberec - Hokejoví Bílí Tygři uspěli v šestém finálovém klání na ledě Sparty 2:1 v prodloužení a získali mistrovský titul. V 86. minutě rozhodl slovenský forvard Martin Bakoš.

Reklama

Liberec soupeře ze Sparty přestřílel 45:20 a v šestém finálovém duelu měl herně navrch. Nakonec rozhodl až ve druhém prodloužení, v 86. minutě brankáře Sparty Tomáše Pöpperleho zaskočila střela Martina Bakoše.

"Viděl jsem, že bek přede mnou couvá, tak jsem zkusil vystřelit zpoza něj a vyšlo to. Dlouho jsem se nemohl trefit, takže to přišlo v pravý čas," rozplýval se slovenský útočník, který už v minulosti získal mistrovský titul na Slovensku se Slovanem Bratislava.

"Vyhrát titul je pokaždé úžasné. V Liberci jsme fungovali jako jeden tým a týmovým výkonem došli až do cíle," pochvaloval si Bakoš.

Premiérový titul coby trenér získal také Filip Pešán. Lodivod, který nastolil v Liberci nové pořádky, když změnil systém přípravy a kromě trénování se věnuje i sportovnímu managementu. "Obrovský dík patří hráčům, realizačnímu týmu a majiteli klubu Petru Syrovátkovi, který mi dal tuhle šanci. Kluci neskutečně celý rok pracovali a tenhle úspěch je jejich," popisoval trenér Pešán.

"Zlom přišel ve třetím finálovém zápase, který jsme ztratili naší nedisciplinovaností. Následně jsme se semkli a bojovali jako jeden tým. Také v pátém zápase doma jsme dlouho tahali za kratší konec, ale nakonec vyhráli a získali vedení 3:2 na zápasy," věděl Pešán.

Liberec tak přetlačil Spartu a poprvé v historii získal extraligový titul. A nastolil vysoké měřítko do příštích let, protože s bodovým rekordem (118 bodů) dominoval v základní části a v play-off ztratil pouhé dva zápasy.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře