Bílí Tygři prohráli potřetí v řadě, přesto doráží na extraligové čelo

Archivní snímek. Foto: Ladislav Chlíbek
Archivní snímek. Foto: Ladislav Chlíbek

LIBEREC - Tři porážky v řadě od Plzně, Karlových Varů a Sparty poslaly Bílé Tygry z Liberce z vedoucí pozice Tipsport extraligy na třetí místo. Přesto se liberecký tým drží v popředí soutěže a na vedoucí Třinec ztrácí čtyři body.

Reklama

Naposledy Bílí Tygři podlehli na domácím ledě pražské Spartě 1:3. "Se Spartou to bylo velmi těžké utkání. V první třetině jsme byli lepší, bohužel jsme vstřelili jen jeden gól. Pak se zranil Lukáš Derner, dohrávali jsme na čtyři obránce a v závěru zápasu už neměli síly na zvrat," hodnotil extraligový šlágr obránce Liberce Radim Šimek.

Liberec se na chvíli dostal do čela extraligové tabulky a připomínal vítěznou mašinu z loňského ročníku, který zakončil ziskem titulu. Nyní ale prohrál potřetí v řadě.

"Je to sport. Proti Spartě jsme měli hodně šancí, určitě jsme mohli dát více gólů, a tím pádem vyhrát. Nakonec zaslouženě vyhrála Sparta. Každopádně sezóna je dlouhá a jedeme dál," burcuje Šimek. Navíc Tygři ztráci na první místo jen čtyři body.

Šimek je elitním hráčem Liberce, není proto divu, že sbírá pozvánky na reprezentační turnaje. Vinou zdravotního stavu se ale nezúčastní nadcházejícího Channel One Cupu v Rusku. "Samozřejmě bych rád reprezentoval. Mám ale problémy se zády, i proti Spartě jsem se na ledě trápil. S pomocí doktorů jsem hrál, ice-time jsem měl navíc vyšší při zranění Lukáše Dernera. Předtím ve Varech jsem nehrál. Takže při reprezentační pauze se nyní dám zdravotně do kupy," dodal mladý zadák.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře