Z Liberce do Turnova se bude jezdit bez dálniční známky. A s nižší rychlostí

Liberecký tunel. Foto: Archiv Liberecký kraj
Liberecký tunel. Foto: Archiv Liberecký kraj

Liberecko, Jablonecko - Při cestě po rychlostní silnici R35 mezi Libercem a Ohrazenicemi nebudou muset mít řidiči od 1. ledna 2016 na svých vozech dálniční známku. Důvodem je vyjmutí ze zpoplatněných úseků kvůli plánovanému zařazení do kategorie silnice I. třídy. Nadále zůstane jeho zpoplatnění mýtným pro nákladní vozidla.

Reklama

„Podle zákona se veškeré stávající rychlostní silnice stanou k 31. prosinci 2015 dálnice II. třídy, což platí také pro zmiňovaný úsek R35 Liberec – Ohrazenice. U něj však ministerstvo dopravy předpokládá, ihned po nabytí účinnosti zákona, vydání správního rozhodnutí o změně kategorie. To znamená, že úsek by měl být převeden z kategorie dálnice II. třídy do kategorie silnice I. třídy,“ vysvětlil vedoucí odboru dopravy Libereckého kraje Jan Čáp.

Krajský úřad Libereckého kraje již s Ředitelstvím silnic a dálnic a Policií ČR projednával případné úpravy v dopravním značení.

„Výsledkem je, že by rychlost mezi Libercem a Ohrazenicemi zůstala stejná jako doposud, kromě úseku z Hodkovic nad Mohelkou do Jeřmanic, kde by byla nejvyšší dovolená rychlost stanovena na 110 km/hod,“ řekl Jan Čáp s tím, že krajský úřad současně řeší zařazení směrově rozdělených úseků silnic I. třídy. Tedy Liberec - Bílý  Kostel – Hrádek nad Nisou a Liberec - Liberec, Kunratice do kategorie silnic pro motorová vozidla.

Projednání žádosti a osazení nového dopravního značení se předpokládá v polovině roku 2016. Na místech, kde to dovoluje dopravně technický stav, se počítá se zvýšením rychlosti na 110 km/hod.

Reklama

Hodnocení

2.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře