Vlak z Liberce do Sklářské Poruby vyjede. Každý den tři páry vlaků

Souprava RegioSpider. Foto: archiv YouTube
Souprava RegioSpider. Foto: archiv YouTube

Liberecký kraj - Česká souprava RegioSpider může na polské koleje, České dráhy kvůli velkému zájmu turistů posílí první nedělní (13.12.2015) spoj. Z Liberce do Sklářské Poruby vlak vyjede po půl deváté ráno.

Reklama

České dráhy už podepsaly smlouvu se společností Koleje Dolnoslezské. Ta je je partnerem projektu na polské straně. Navíc se uskutečníly testy na poslké straně. Podle hejtmana Libereckého kraje Martíny Půty dopadly dobře.

České dráhy na trati z Liberce do Harrachova využívají moderní vlaky firmy Stadler, které nemají potřebná povolení k provozu v Polsku. Proto bylo třeba ověřit, zda umí komunikovat se systémy polských železnic, které se od českých liší. Polská strana nakonec souhlasila, že české soupravy mohou na koleje.

České dráhy posílí první nedělní spoj. Z Liberce vlak vyjíždí v 8.35 hodin. Dále zastavuje: Tanvald - 9:33 hod, Kořenov - 9:49 hod, Harrachov - 9:57 hod.  Příjezd vlaku do Sklářské Poreby je v 10:21 hodin. Zpět do Liberce vlak odjíždí za 8 minut, tedy v 10:29 hodin.

Vlak bude před Vánocemi posílen. Denně na trať vyjedou tři páry vlaků. Využít bude možné tarif Malého pohraničního styku.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře