Velké plány do areálu na Ještědu. Televizní vysílač může patřit Liberci

Ještěd. Foto: archiv Pixabay.com
Ještěd. Foto: archiv Pixabay.com

LIBEREC - Slovenská společnost Tatry Mountain Resort (TMR) představila plán, jak získat pro Liberec televizní vysílač. Ten patří Českým radiokomunikacím a město má o jeho vlastnictví zájem.

Reklama

Lyžařský areál na Ještědu je zastaralý a město, které je vlastníkem, potřebné peníze nemá. V současné době se o provoz stará městem ovládaná firma Sportovní areál Ještěd.

O areál má zájem firma TMR, která provozuje i skiareál v krkonošském Špindlerově Mlýně.

Většinový majitel TMR Igor Rataj má plán, jak Ještěd modernizovat a zároveň získat pro Liberec televizní vysílač, o který má město dlouhodobý zájem. Představil ho na libereckém zastupitelstvu.

Strategie TMR je tato: Slovenská firma odkoupí od Českých Radiokomunikací vysílač, který převede na město Liberec.

Město vysílač zpět pronajme TMR. Firma zároveň získá lyžařský areál do dlouhodobého pronájmu 25 let se slevou.

TMR by provozovala skomírající restauraci na televizní věži a modernizovala by i lyžařský areál, který žije z pozůstatku předchozího nájemce.

V první fázi TMR slibuje finanční injekci 100 milionů korun. V horizontu dalších let se má invetsice vyšplhat k 750 milionům korun.

Zatímco případný prodej televizního vysílače na TMR a převod na město je spíše "běh na dlouhou trať", vedení Liberce se chce s TMR dohodnout rychle. Zimní sezóna 2016/2017 startuje a pravděpodobně  "vše pojede" v současném režimu.

Od sezóny 2017/2018 by už skiareál měl být v nájmu TMR.

Podle primátora Tibora Batthyányho rada města je s TMR na podmínkách dohodnuta a schválení smlouvy zastupitelstvem je prakticky jen formalitou.

TMR vlastní hotely, lyžařské skiareály a zábavní parky na Slovensku a Polsku. Usiluje o proniknutí do některého z alpských středisek.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře