V Libereckém kraji začnou velké rekonstrukce silnic. Budou uzavírky

Nová silnice, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLiberecko.czNová silnice, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberecký kraj - S příchodem jara se na silnicích II. a III. tříd v Libereckém kraji začínají množit uzavírky a dopravní omezení. Připraveno je několik rekonstrukcí.

Reklama

Opravy škod po povodni z roku 2010 se po zimní přestávce rozjely už ve druhé polovině března. Stavebně budou dokončeny úseky silnic II. třídy v Nové Vsi, Mníšku, Chrastavě, Frýdlantu, Raspenavě a Bílém Potoce pod Smrkem, kde se budou opravovat dva mosty a povodní poškozená opěrná zeď.

V průběhu března byly rovněž zahájeny práce na mostech 2886-2 v Návarově a 282-017 v Železném Brodě.

Stavební ruch panuje také na Jilemnicku, kde pokračuje rekonstrukce silnic II/293 a II/295 ve Studenci a Dolní Branné. Tato akce je realizována ve spolupráci s Královéhradeckým krajem v rámci státní dotace na rozšíření závodu ŠKODA AUTO ve Vrchlabí a trvat by měla do letošního podzimu.

V loňském roce byla zcela ukončena realizace prvního úseku silnice II/293 v části Horka u Staré Paky – Studenec – kostel. „Rekonstrukce zbylého úseku silnice II/293 ke křižovatce se silnicí II/295 ve Studenci a rekonstrukce úseku silnice II/295 na území Libereckého kraje začala vloni na podzim a po zimní přestávce opět pokračuje,“ uvedl vedoucí investičního oddělení Krajské správy silnic Libereckého kraje Martin Čáp.

V první polovině dubna odstartují také první stavby, které Liberecký kraj přihlásil o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury pro letošní rok. „Konkrétně se začne pracovat na opravách propustků ve Frýdlantu v ulici Zámecká a na silnici II/291 v Hajništi, dále bude zahájena rekonstrukce svahu v Radoňovicích a dokončí se oprava silnice III/2887 v Bozkově,“ upřesnil vedoucí odboru dopravy krajského úřadu Jan Čáp s tím, že pro letošní rok je z dotace naplánováno prostavět v nejméně 40 stavebních akcích částku přibližně 220 mil. Kč.

Liberecký kraj letos chystá realizaci minimálně dalších 13 akcí z prostředků Regionálního operačního programu v předpokládaném finančním objemu 250 mil. Kč. „Předpokládáme, že v průběhu května budou zahájeny první akce, například rekonstrukce silnic III/28743, 28744 a 28745 v Zásadě nebo rekonstrukce silnice II/286 v Horních Mísečkách,“ prozradil krajský radní Vladimír Mastník.

Vzhledem k nutnosti vyčerpání všech dotačních prostředků je potřeba veškeré opravy a rekonstrukce dokončit do konce letošního roku.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu
Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017

Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?
Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů


Komentáře