V Libereckém kraji začnou velké rekonstrukce silnic. Budou uzavírky

Nová silnice, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Nová silnice, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberecký kraj - S příchodem jara se na silnicích II. a III. tříd v Libereckém kraji začínají množit uzavírky a dopravní omezení. Připraveno je několik rekonstrukcí.

Reklama

Opravy škod po povodni z roku 2010 se po zimní přestávce rozjely už ve druhé polovině března. Stavebně budou dokončeny úseky silnic II. třídy v Nové Vsi, Mníšku, Chrastavě, Frýdlantu, Raspenavě a Bílém Potoce pod Smrkem, kde se budou opravovat dva mosty a povodní poškozená opěrná zeď.

V průběhu března byly rovněž zahájeny práce na mostech 2886-2 v Návarově a 282-017 v Železném Brodě.

Stavební ruch panuje také na Jilemnicku, kde pokračuje rekonstrukce silnic II/293 a II/295 ve Studenci a Dolní Branné. Tato akce je realizována ve spolupráci s Královéhradeckým krajem v rámci státní dotace na rozšíření závodu ŠKODA AUTO ve Vrchlabí a trvat by měla do letošního podzimu.

V loňském roce byla zcela ukončena realizace prvního úseku silnice II/293 v části Horka u Staré Paky – Studenec – kostel. „Rekonstrukce zbylého úseku silnice II/293 ke křižovatce se silnicí II/295 ve Studenci a rekonstrukce úseku silnice II/295 na území Libereckého kraje začala vloni na podzim a po zimní přestávce opět pokračuje,“ uvedl vedoucí investičního oddělení Krajské správy silnic Libereckého kraje Martin Čáp.

V první polovině dubna odstartují také první stavby, které Liberecký kraj přihlásil o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury pro letošní rok. „Konkrétně se začne pracovat na opravách propustků ve Frýdlantu v ulici Zámecká a na silnici II/291 v Hajništi, dále bude zahájena rekonstrukce svahu v Radoňovicích a dokončí se oprava silnice III/2887 v Bozkově,“ upřesnil vedoucí odboru dopravy krajského úřadu Jan Čáp s tím, že pro letošní rok je z dotace naplánováno prostavět v nejméně 40 stavebních akcích částku přibližně 220 mil. Kč.

Liberecký kraj letos chystá realizaci minimálně dalších 13 akcí z prostředků Regionálního operačního programu v předpokládaném finančním objemu 250 mil. Kč. „Předpokládáme, že v průběhu května budou zahájeny první akce, například rekonstrukce silnic III/28743, 28744 a 28745 v Zásadě nebo rekonstrukce silnice II/286 v Horních Mísečkách,“ prozradil krajský radní Vladimír Mastník.

Vzhledem k nutnosti vyčerpání všech dotačních prostředků je potřeba veškeré opravy a rekonstrukce dokončit do konce letošního roku.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře