Uzavírka mezi Kunraticemi a Lukášovem: Řidiči si stěžují na špatné značení, kraj se obhajuje

Značení uzavírky. Foto: archiv Liberecký kraj
Značení uzavírky. Foto: archiv Liberecký kraj

Liberecko, Jablonecko - Kvůli výstavbě nové kapacitní státní silnice I. třídy číslo 14 je od 29. března 2016 zcela uzavřen provoz na krajské silnici III. třídy mezi libereckými Kunraticemi a jabloneckým Lukášovem. Trasa nové silnice bude po dokončení převážně kopírovat tu stávající, tedy silnici III. třídy.

Reklama

Uzavírka, která potrvá až do konce května roku 2018, byla povolena ve správním řízení rozhodnutím Magistrátu města Liberec, odborem dopravy, který stanovil objízdné trasy tak, jak byly projednány a povoleny dalšími dotčenými orgány státní správy.

Dopravní značení na silnicích I. třídy bylo povoleno Krajským úřadem Libereckého kraje, dopravní značení na silnicích III. třídy a místních komunikacích na území města Liberec bylo stanoveno Magistrátem města Liberec, dopravní značení na silnicích III. třídy a místních komunikacích na území města Jablonec nad Nisou bylo stanoveno Magistrátem města Jablonec nad Nisou.

„Zhotovitelem stavby nové kapacitní silnice I. třídy, nositelem správního rozhodnutí a tedy i tím, kdo zodpovídá za stav přechodného dopravního značení u předmětné úplné uzavírky, je společnost
M-SILNICE a.s.,“
informuje vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje Jan Čáp.

„Liberecký kraj inicioval nejenom kontroly Policií ČR nad dodržováním dopravního značení účastníky silničního provozu, ale i kontroly státního dozoru ve věci správnosti osazení dopravního značení na objízdných trasách,“ uvádí hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Z kontrol, které byly provedeny zástupci Magistrátu města Jablonec nad Nisou, Magistrátu města Liberec, Krajského úřadu Libereckého kraje a zástupců Policie ČR vyplynulo, že dopravní značení je instalováno dle vydaných povolení.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře