Teror v Paříži: Politici i experti se shodují, Evropa je ve válce

Hledaný terorista.
Hledaný terorista.

ČR - Sledovali jsme dění v pondělí (16.11.2015) po pařížských útocích. Premiér Bohuslav Sobotka s ministrem vnitra Milanem Chovancem varovali před provokacemi na akcích 17. listopadu. Podle místopředsedy vlády Andreje Babiše jsme ve válce.

Reklama

Sledovali jsme dění po pařížském útoku (13.11.2015) i v pondělí 16. listopadu 2016.

Francie je podle Francoise Hollanda ve válce. Prezident to uvedl v proslovu k poslancům obou komor parlamentu. Atentáty z Paříže jsou dle něj válečnými činy.

Zavírání hranic v Evropě pokračuje: Srbsko prý bylo informováno o tom, že Slovinsko a Rakousko uzavřou své hranice. Stejný krok zvažují rovněž Chorvatsko a také Makedonie.

Po dvou dnech se Eiffelova věž v Paříži rozzářila.

 

 

Premiér Bohuslav Sobotka s ministrem vnitra Milanem Chovancem varovali před provokacemi na akcích 17. listopadu. Den prý patří vzpomínkám na oběti totality, nikoliv šíření extremismu. Na státní svátek prý bude posílena bezpečnost v ulicích Prahy.

 

 

Bezpečnostní opatření v ČR přijatá po útocích v Paříži zůstávají na stejném stupni, řekl premiér Sobotka. Bude rozšířen monitoring česko-slovenské hranice.

Premiér Bohuslav Sobotka potvrdil, že jedna z osob, která je spojována s útoky v Paříži, prošla v minulosti dvakrát přes Českou republiku. Stalo se tak před pěti a sedmi lety. Informaci o tom české bezpečnostní orgány předaly francouzské straně. Sobotka to řekl na tiskové konferenci po poradě s ministry vnitra a obrany.

 

 

Ministr financí Andrej Babiš na Twitter umístil ostré vyjádření k pátečním pařížským útokům.

"Jsme ve válce a ve válce je potřeba urychleně konat. Evropská komise a Evropská unie není schopna urychleně konat," uvedl s tím, že je potřeba zavřít schengenské hranice a navýšit armádní stavy a vyzbrojit policii.


"Musíme dělat všechno proto, abychom přesvědčili evropské politiky, aby už přestali být politicky korektní a aby hlavně mysleli na bezpečnost vlastních lidí."

 

 

Důsledkem tragédie v Paříži je posílení atmosféry strachu v Evropě. Ta by mohla vést k tomu, že evropské země spolu se spojenci v NATO odpovědí na útoky atentátníků vysláním pozemních jednotek do Sýrie a Iráku s cílem odstranit vojenské zdroje radikálního islámu. Napsal to v pondělí (16.11.2015) slovenský tisk v reakci na sérii útoků ve francouzské metropoli, ke které se přihlásila organizace Islámský stát.

"Jsou před námi špatné časy. Nejen vyhlídky cestovních omezení a uzavírání hranic, nejen další útoky a sestřelená letadla. Ale destabilizace evropských společností kvůli rase a víře, které se znovu stanou základem pro podezřívání a nepřátelství,"
uvedl list Sme.

ČTĚTE:  Je nutné, aby politici mysleli evropsky a ne nacionálně. Pak najdeme řešení, říká Magda Faltová, ředitelka Sdružení pro integraci a migraci

Původně vnitrosyrský konflikt byl zneužit globálními hráči k tomu, aby si mezi sebou vyřizovali své účty, říká Břetislav Tureček

Ukrajinské dobrodružství nevyšlo. Sýrie má zastřít tento debakl, říká odborník na Rusko Libor Dvořák

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře