Starostové s ČSSD dovládnou Libereckému kraji. I s odpadlíky ze Změny

Krajský úřad Libereckého kraje. Foto: archiv Liberecký krajKrajský úřad Libereckého kraje. Foto: archiv Liberecký kraj

Liberec - I přes spekulace menšinová vláda, která by musela pro každé hlasování získávat podporu opozičních stran, byla ze strany primátora Martina Půty zamítnuta. Vládnout do podzimu 2015 chtějí Starostové, ČSSD a část Změny bez Jana Korytáře.

Reklama

Koalice Starostů a Změny, která se rozpadla, měla dohromady těsnou většinu 23 mandátů ze 45. Po rozporech vygradovaných odvoláním Zuzany Kocumové odešli v lednu 2015 z koalice Jan Korytář, Zuzana Kocumová a Jaromír Baxa, takže koalice ztratila většinu.

Starostové se nakonec dohodli s ČSSD, která podle hejtmana prošla personální obměnou.

Přestože se klub Změny rozdělil na dvě části, ani v novém rozložení sil není jisté, zda nová koalice získá potřebné hlasy a jak se zachovají jedntliví členové Změny, kteří se odtrhly od Jana Korytáře.

Krajská rada zároveň projde proměnou. Rezignovala dosavadní radní pro regionální rozvoj, evropské projekty a rozvoj venkova Ivana Hujerová zvolená za Změnu. Nahradí ji sociální demokrat Vít Příkaský. Místo po odvolané radní pro zdravotnictví Zuzaně Kocumové zaujme Petr Tulpa (Starostové). A jeho sociální věci převezme Lenka Kadlecová z ČSSD.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu
Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017

Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?
Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů


Komentáře