Sníh na horách, teploty klesnou pod nulu i v nížinách. Jaký je výhled počasí pro Liberecko?

Sníh v horách. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Sníh v horách. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberecko - Slabá vrstva sněhu leží nejen v Krušných horách, ale také na silnicích v nejvyšších polohách Orlických hor. Kvůli nízkým teplotám mohou silnice na východě Čech také namrzat.

Reklama

Počasí o víkendu se výrazně oproti předchozím dnům změní.  V pátek (20.11.2015) na sever Česka pozvolna pronikal studený vzduch a déšť, který přechází ve sněžení na horách, v neděli se máme dočkat sněhových přeháněk i v nížinách.

V neděli se očekává proměnlivá oblačnost, občas sněhové přeháňky, v polohách pod 300 m přechodně i smíšené. Nejnižší noční teploty +1 až -3° C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4° C.

V pondělí se počítá s proměnlivou oblačnost, místy sněhové přeháňky, na horách četnější. Nejnižší noční teploty 0 až -4° C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4° C.

Od úterý do čtvrtka předpovídají meteorologové proměnlivou oblačnost, s místním výskytem sněhových přeháněk, které postupně v nižších polohách přejdou v přeháňky dešťové. Později bude přibývat oblačnosti s deštěm, na horách se sněžením. Nejnižší noční teploty 0 až -5° C, postupně +4 až -1° C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4° C, v závěru období 3 až 7° C.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře