Politik Jan Korytář se přestěhuje do Německa. Vyzval i další obyvatele Liberce

Předvolební plakát Jana Korytáře. Foto: Facebook J.Korytáře
Předvolební plakát Jana Korytáře. Foto: Facebook J.Korytáře

Liberec - Liberecký náměstek primátora Jan Korytář chce měsíc bydlet v německé Žitavě a do krajského města dojíždět vlakem. Také vyzval, aby i ostatní Liberečané zapřemýšleli, zda se nepřestěhovat. Politik čelí tvrdé kritice nejen opozičních zastupitelů, ale i primátora Tibora Batthyányho.

Reklama

Zittau (Žitava), která se nachází hned u hranic v blízkosti Hrádku nad Nisou, čelí dlouhotrvajícímu trendu odlivu obyvatelstva. Ve městě je mnoho volných bytů nejen k pronájmu, ale i prodeji. Do jednoho z nich se chce nastěhovat na měsíc "na zkoušku" Jan Korytář, náměstek primátora Liberce.

Podle svých slov chce bydlet v blízkosti vlakového nádraží, aby si vyzkoušel veřejnou dopravu do Liberce. Se záměrem nejprve seznámil čtenáře Sächsische Zeitung, po kritice z řad opozičních zastupitelů svůj záměr osvětlil na vlastním Facebooku.

„Nejprve si variantu bydlení v Zittau s každodenním dojížděním chci na měsíc v příštím roce vyzkoušet sám na sobě a pak se uvidí, zda možnost bydlet v sousední Žitavě zaujme i někoho dalšího, než jen mě. Bylo by to zajímavé mimo jiné i proto, že před válkou žila v Žitavě celkem výrazná česká menšina a nedaleko odsud žijí i naši slovanští bratři - Lužičtí Srbové, jejichž menšině hrozí, že v blízké budoucnosti zanikne,“ napsal Jan Korytář.

Přestože náměstek argumentuje výhodnými cenami pronájmu i prodeji bytu, liberecký primátor jeho záměr zkritizoval.

„Děláme maximum proto, aby se tu lidem žilo dobře, takže pak takové vyjádření politika rozhodně není vhodné. A osobně si myslím, že žít v Žitavě a pracovat v Liberci je ekonomicky nerentabilní,“ uvedl pro MF Dnes Tibor Batthyány.

Upozornil i na to, že s poklesem obyvatel Liberec přichází i o peníze na rozvoj.

Reklama

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře