Některé silnice na Liberecku budou mít uspořádání 2+1

Nové uspořádání silnice. Foto: archiv Liberecký kraj
Nové uspořádání silnice. Foto: archiv Liberecký kraj

LIBERECKO - O třetí jízdní pruh je rozšířená stávající silnice I/13 v Jítravě. Doplněný stoupací pruh ve směru na Liberec začnou řidiči využívat v polovině srpna 2017.

Reklama

Zkapacitnění stávající silnice I/13 v Jítravě na šířkové uspořádání 2+1 jízdní pruh, tedy doplnění třetího stoupacího jízdního pruhu, povolil do užívání Krajský úřad Libereckého kraje.

Vozovka je rozšířena v úseku od křižovatky se silnicí III/27243 do obce Jítrava, cca 140 metrů za čerpací stanicí pohonných hmot, ve směru do Liberce až po křižovatku se silnicí III/2713 na Horní Suchou.

V těsné blízkosti v současnosti Liberecký kraj rekonstruuje svojí silnici III/2713 od křižovatky se silnicí I/13 ve směru na Dolní Suchou.

Ředitelství silnic a dálnic ČR na území Libereckého kraje připravuje nebo už realizuje i další úseky, kde dojde ke zkapacitnění stávajících dvoupruhových silnic I. třídy. Podmínkou pro vybrané úseky je vyhovující směrové i výškové vedení stávající silnice.

Dále pak malé množství křižovatek, které by měly být nejlépe mimoúrovňové, a pokud možno žádné sjezdy připojující sousední nemovitosti a pozemky.

Na podzim 2017 bude doplněn a uveden do provozu jízdní pruh na silnici I/65 v úseku z Jablonce nad Nisou na Rádlo.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře