Nebezpečný bazén v Liberci? Chlapec se udusil, ukázala pitva

Bazén Liberec, ilustrační foto. Foto: archiv Facebook Bazén Liberec
Bazén Liberec, ilustrační foto. Foto: archiv Facebook Bazén Liberec

LIBEREC - Na udušení zemřel 14letý chlapec v tobogánu městského bazénu v Liberci. Uvedla to krajská policejní mluvčí s odkazem na výsledky pitvy.

Reklama

Tragédie, která se odehrála v sobotu (3.9.2016) v plaveckém bazénu v Liberci, bude mít policejní dohru. Bazén je od neděle zcela uzavřen, před vchodem je zřízeno pietní místo.

Zásadní otázka. Co se stalo? A následně: Kdo je viníkem?

Tím se bude zabývat policejní vyšetřování.

Je atrakce "divoká řeka" natolik nebezpečná, že může způsobit i smrt? Otřesen je nejen ředitel bazénu Jan Švec, ale i zaměstnanci, liberecká veřejnost.

S tragédií se musí vyrovnat zejména rodiče chlapce, který si s kamarády šel do bazénu zaplavat a "zařádit" v tobogánu. V části nazvané "divoká řeka" se chlapec ztratil a nebyl k nalezení.

„Policisté provedli důkladnou prohlídku celého areálu plaveckého bazénu, při které tělo nezletilého chlapce nalezli v odtokovém potrubí bazénu zvaného divoká řeka. Přivolaný lékař bohužel na místě konstatoval chlapcovu smrt," uvedla médiím policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

To, co každého zajímá je, jak se tělo chlapce dostalo do odtokové roury, která je kvůli bezpečnosti návštěvníků kryta mřížkou.

Spekuluje se, že chlapec mohl být vtažen výkonnovým čerpadlem. Na stanovení příčiny je ale zatím brzo. Policie rozjela pátrání a zatím vzhledem k počátkům vyšetřování odmítá sdělit jakékoliv hypotézy.

U liberecké veřejnosti zatím začala bouřlivá diskuse, zda je bazén a tobogán bezpečný.

ČTĚTE:  Tragédie. Záhadná smrt chlapce v libereckém bazénu

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře