Na Máchovo jezero letos poprvé vypluly parníky

Lodě na Máchově jezeře. Foto: archiv RegataLodě na Máchově jezeře. Foto: archiv Regata

Doksy - Sucho a nedostatek vody zkomplikoval letní plavební sezónu na Máchově jezeře v Doksech. Ve čtvrtek vypluly turistické okružní lodě. Plavební MHD odstartuje od soboty 25. července 2015.

Reklama

"Čekali jsme, až se hladina zvedne na úroveň potřebnou pro bezpečnou plavbu našich lodí, jako první mohl vyplout Máj, od soboty budou v provozu i všechny ostatní výletní lodě. Díky kombinaci suché zimy, minima jarních srážek, ale bohužel zřejmě i nedostatečné prozíravosti úřadů, zodpovědných za napouštění jezera, bylo toto čekání neúměrně dlouhé nejen pro nás, ale i pro turisty," řekl Vladimír Reichert, ředitel společnosti Regata Máchovo jezero.

"Za normálních okolností by lodě vypluly již před třemi měsíci. Čistota vody a podmínky pro koupání jsou dobré a rekreační sezóna je úspěšně v plném proudu, nyní i včetně lodní dopravy," dodal.

Po loňském vypuštění a opravě výpustě hlásí Máchovo jezero téměř plný stav vody. Na hladinu mohla konečně vyplout první z místní flotily výletních lodí. Je to největší Máj, který má ale zároveň nejmenší ponor. Byl totiž kdysi vyroben přímo na míru pro Máchovo jezero.

Ostatní lodě Jarmila, Hynek a Racek musí, vzhledem ke svému hlubšímu ponoru, počkat na vyšší hladinu až do víkendu. Lodní dopravana Máchově jezeře slaví již 95 let od založení prvního plavebního podniku.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu
Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017

Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?
Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů


Komentáře