Na Máchovo jezero letos poprvé vypluly parníky

Lodě na Máchově jezeře. Foto: archiv Regata
Lodě na Máchově jezeře. Foto: archiv Regata

Doksy - Sucho a nedostatek vody zkomplikoval letní plavební sezónu na Máchově jezeře v Doksech. Ve čtvrtek vypluly turistické okružní lodě. Plavební MHD odstartuje od soboty 25. července 2015.

Reklama

"Čekali jsme, až se hladina zvedne na úroveň potřebnou pro bezpečnou plavbu našich lodí, jako první mohl vyplout Máj, od soboty budou v provozu i všechny ostatní výletní lodě. Díky kombinaci suché zimy, minima jarních srážek, ale bohužel zřejmě i nedostatečné prozíravosti úřadů, zodpovědných za napouštění jezera, bylo toto čekání neúměrně dlouhé nejen pro nás, ale i pro turisty," řekl Vladimír Reichert, ředitel společnosti Regata Máchovo jezero.

"Za normálních okolností by lodě vypluly již před třemi měsíci. Čistota vody a podmínky pro koupání jsou dobré a rekreační sezóna je úspěšně v plném proudu, nyní i včetně lodní dopravy," dodal.

Po loňském vypuštění a opravě výpustě hlásí Máchovo jezero téměř plný stav vody. Na hladinu mohla konečně vyplout první z místní flotily výletních lodí. Je to největší Máj, který má ale zároveň nejmenší ponor. Byl totiž kdysi vyroben přímo na míru pro Máchovo jezero.

Ostatní lodě Jarmila, Hynek a Racek musí, vzhledem ke svému hlubšímu ponoru, počkat na vyšší hladinu až do víkendu. Lodní dopravana Máchově jezeře slaví již 95 let od založení prvního plavebního podniku.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře