Luděk Nečesaný rezignoval na šéfa liberecké nemocnice. Kvůli obvinění z korupce

Luděk Nečesaný. Foto: archiv TOP 09
Luděk Nečesaný. Foto: archiv TOP 09

Liberec /KAUZA/ - Luděk Nečesaný se po nedávném obvinění z korupce rozhodl rezignovat na post generálního ředitele Krajské nemocnice Liberec. Jako důvod uvedl snahu nepoškozovat svojí kauzou nemocniční zařízení.

Reklama

Od 1. září 2015 se funkce šéfa špitálu ujme dosavadní přednosta traumacentra Richarda Lukáše.

„Odejít z pozice generálního ředitele a předsedy představenstva Krajské nemocnice Liberec jsem se rozhodl z důvodu, aby nebyla nemocnice vláčena médii kvůli mé kauze, která nesouvisí s nemocnicí ani současným obdobím, ale je zneužívána k politické kampani,“ uvedl v prohlášení Lukáš Nečesaný.

Rozhodnutí Nečesaného kladně přijala například členka dozorčí rady Zuzana Kocumová.

Luděk Nečesaný je obviněn v údajné korupční kauze, ve které má figurovat i jeho manželka. Policie rezignujícího ředitele nemocnice obviňuje v kauze údajného předražení dvou zakázek na vybavení kardiocentra a traumacentra liberecké nemocnice o 24 milionů korun.

Podle Nečesaného není jasné, za co měl úplatek přijmout, za jaké konkrétní rozhodnutí. Policie se vyšetřováním událostí z let 2008 a 2009 zabývá na základě trestního oznámení z roku 2012. Končícímu řediteli liberecké nemocnice hrozí pět až dvanáct let vězení.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře