Luděk Nečesaný oznámil ke konci roku 2017 rezignaci. Už nechce řídit Krajskou nemocnici Liberec

Luděk Nečesaný. Foto: archiv TOP 09
Luděk Nečesaný. Foto: archiv TOP 09

LIBEREC - Výrazná personální změna ve vedení Krajské nemocnice Liberec (KNL) se chystá ke konci roku 2017. K tomuto termínu nečekaně oznámil rezignaci Luděk Nečesaný. Svůj plánovaný odchod zdůvodnil rozpadem svého týmu, za kterým pode jeho slov údajně může většinový akcionář, kterým je Liberecký kraj.

Reklama

Jako jádro sváru se jeví Pavel Marek. Ten je předsedou představenstva KNL a zároveň ředitel českolipské nemocnice. Luděk Nečesaný ve svém vyjádření pro Liberecký deník uvedl, že "pan Marek je v tuto chvíli předseda představenstva chtěný krajem, ale nepřináší nic k jejímu prospěchu. Naopak, finanční prostředky teď proudí do České Lípy. Já se tedy ptám, proč setrvávají důvody k jeho setrvávání v představenstvu."

Podle Nečesaného to ale není jediný důvod, proč chce skončit.

Dalším důvodem je rozpad jeho týmu, se kterým původně přišel do nemocnice. Na pozici generálního ředitele působil v období 2007 až 2011 a po přestávce je ve vedení krajské nemocnice od poloviny roku 2013.

Luděk Nečesaný v současnosti sám čelí stíhání za údajné předražení dvou zakázek na vybavení traumacentra a kardiocentra v liberecké nemocnici. Stíhaná je i jeho žena Šárka, a to za údajnou legalizaci peněz z trestné činnosti.

Zároveň Luděk Nečesaný bojuje v kauze svého syna Lukáše Nečesaného. Ten sice byl odsouzen za pokus o vraždu kadeřnice, avšak uspěl s dovoláním. Jeho kauza se  se bude znovu řešit.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře