Liberecký náměstek chce, aby němečtí restauratéři měli jídelní lístky v češtině

Jan Korytář. Foto: archiv J. Korytáře
Jan Korytář. Foto: archiv J. Korytáře

LIBERECKO - "Bourat hranice" chce liberecký náměstek primátora Jan Korytář a žitavský starosta Thomas Zenker. Oba politici si vyzkoušeli, jak se bydlí a žije na druhé straně hranice.

Reklama

Liberec je od Zittau (Žitava) jen 30 kilometrů, autem necelá půlhodina jízdy. To Hrádek nad Nisou je soused. Přesto podle náměstka libereckého primátora Jana Korytáře obyvatelé Liberecka a Žitavska k sobě nemají blízko. To se má změnit.

Podle Jana Korytáře by Liberec se Žitavou měl více spolupracovat, a to nejen na bázi úředníků, ale především v cestovním ruchu.

Při svém pobytu v Žitavě si prý povšiml, že němečtí podnikatelé k českým turistům nejsou příliš přívětiví. Změnit by to mohly česky psané jídelní lístky. Na české straně u restauratérů je to samozřejmost, jenže na saské straně nikoliv. A to i přesto, že čeští turisté jezdí do Německa za nákupy či koupáním.

Právě neznalost němčiny může být podle Jana Korytáře blokem pro intenzivnější sousedské vztahy. Sám náměstek přiznal, že němčinu neovládá. Při svém pobytu v Žitavě měl tlumočníka.

Liberecký politik by chtěl i intenzivnější propagaci Liberce v Německu. Odkazuje na zoologickou či botanickou zahradu a další turistické atrakce, které by měly být třeba jen v Sasku více propagovány.

ČTĚTE:  Politik Jan Korytář se přestěhuje do Německa. Vyzval i další obyvatele Liberce

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře