Kauza LukᚠNečesaný: K napadení kadeřnice se přiznal, řekl u soudu spoluvězeň

LukᚠNečesaný na archivním snímku. Foto: archiv L. Nečesaného
LukᚠNečesaný na archivním snímku. Foto: archiv L. Nečesaného

Hradec Králové, Liberec - Syn ředitele liberecké krajské nemocnice LukᚠNečesaný je před královéhradeckým krajským soudem kvůli kauze údajného útoku na kadeřnici v Hořicích. A spoluvězeň Jiří Funda u soudu uvedl, že se mu Nečesaný ve věznici doznal k útoku.

Reklama

"Nečesaného to přimělo se mi také otevřít. Říkal, že byl nafetovaný pervitinem, kadeřnice ho prý naštvala, že ho nechtěla ostříhat, tak ji začal mlátit. Dostal prý amok, neví, proč to udělal. Nicméně věřil, že se z toho dostane, protože táta mu prý zařídil skvělé advokáty a ti to prý navléknou na někoho jiného," četl soudce Jiří Vacek zápis z výpovědi Jiřího Fundy. Dopis zaznamenal policejní zápis z 8. června 2015.

Jiří Funda přivedený v poutech byl přítomen i v soudní síni. Tolik sdílný jako v dopise nebyl.

LukᚠNečesaný odmítl, že by se k údajnému útoku na kadeřnici přiznal. Rozladěni byli i příbuzní Nečesaného přítomni v soudní síni. Otec obviněného Luděk Nečesaný nakonec opustil soudní budovu.

Advokát Nečesaného Oldřich Chudoba zkritizoval státní zastupitelství, zejména fakt, že o dopise Jiřího Fundy vědělo od června 2015 a zatajilo je. S tím přítomná žalobkyně nesouhlasila a kontrovala, že důkazy může předkládat v kterékoli fázi trestního řízení.

Hradecký soud Nečesaného původně poslal na 16 let do vězení, vrchní soud trest o tři roky zmírnil. Nejvyšší soud loni v květnu původní verdikt zrušil a propustil Nečesaného z vězení.

Královéhradecký krajský soud se případem začal znovu zabývat loni v září. Soud hlavní líčení odročil na 1. dubna 2016, kdy mají zaznít závěrečné návrhy a padnout rozsudek.

ČTĚTE:  Kauza LukᚠNečesaný: Vyšetřování lze posoudit jako nestandardní, říká otec Nečesaný

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře