Jizerské hory a Semilsko trápí námraza. Výhled počasí: má se oteplit

Námraza na autě. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Námraza na autě. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberecký kraj - Horské silnice v Jizerských horách a na Semilsku namrzají. Náledí se může ojediněle tvořit i na hlavních tazích Semilska a Liberecka.

Reklama

Varování před náledím vydali silničáři na Liberecku pro Paceřický kopec nedaleko Turnova na rychlostní silnice 35 i silnici 13 spojující Liberce s Frýdlantem přes Albrechtický kopec.

V Jizerských horách je na silnicích nižších tříd zledovatělá vrstva krytá posypem, v Krušných horách jsou na vozovkách zmrazky.

Podle předpovědi by v sobotu v Ústeckém a Libereckém kraji mělo být oblačno až zataženo. Postupně od západu by mělo začít sněžit, v polohách pod 500 metry by měly být srážky smíšené nebo dešťové.

V neděli má být stále oblačné až zatažené nebe, místy i se sněhem, postupně se však sněžení ve výškách do šesti set metrů promění v déšť. Noční teploty se budou pohybovat mezi jedním stupněm nad nulou a třemi stupni pod. Přes den se oteplí na dva až šest stupňů.

Převážně zataženo s deštěm, zpočátku bude ve vyšších polohách ještě sněžit. Taová je předpověď na pondělí. Nejnižší noční teploty budou čtyři až nula stupňů, přes den vystoupá teplota vzduchu na pět až devět.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře