Hodkovice nad Mohelkou se brání vzniku rychloželeznice Liberec - Praha

Nádraží v Hodkovicích. Foto: archiv Město Hodkovice n/M.Nádraží v Hodkovicích. Foto: archiv Město Hodkovice n/M.

Hodkovice n/M. - Rychlostní železniční koridor z Liberce do Prahy a dál do Wroclavi v Polsku by měl vést přes Hodkovice nad Mohelkou, kde se počítá se železničním uzlem. Obyvatelům města se záměr nelíbí.

Reklama

Místním se nelíbí, že by trať rozpůlila Hodkovice a vedení města požádalo ministerstvo dopravy i Správu železniční dopravní cesty (SŽDC), aby záměr byl přehodnocen.

Mezi hlavní argumenty odpůrci rychlostní železnice zahrnují to, že železniční trasa má přetínat území Hodkovic v místech, kde se nachází pískovcové skalní město. Vadí i hluk.

Podle SŽDC přírodní reliéf neumožňuje vést koridor v jiné lokalitě. Zároveň by nové vedení trasy znamenalo vyšší náklady na realizaci.

Ministerstvo dopravy schválilo plán stavby přímého železničního spojení mezi Prahou a Libercem už v roce 2008. Nová trať by měla být dvojkolejná, kvůli jejímu narovnání by už nevedla přes Rychnov u Jablonce nad Nisou.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu
Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017

Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?
Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů


Komentáře