Frýdlantsko sužuje bílá tma. Silničáři vyhlásili kalamitní stav

Zimní údržba, ilustrační foto. Foto: archiv Liberecký kraj
Zimní údržba, ilustrační foto. Foto: archiv Liberecký kraj

FRÝDLANTSKO - Silničáři vyhlásili ve středu (11.1.2017) večer pro Frýdlantský výběžek s okamžitou platností kalamitní stav. Kvůli sněhu je tzv. bílá tma. Průjezdné jsou jen hlavní tahy, a to s obtížností.

Reklama

Podle silničářů kvůli sněžení a větru, které vytvářejí bílou tmu, sněhové jazyky a závěje, nelze udržet sjízdnost silnic.

"Soustředíme se jen na vybrané komunikace, aby bylo udrženo základní dopravní spojení," řekl ve středu večer Petr Šén, ředitel společnosti Silnice LK. Ta se sstará o údržbu silnic v celém Libereckém kraji.

Silničáři neoporučuji vůbec vyjíždět v této a do této oblasti.

Kalamitní stav podle něj potrvá minimálně do čtvrtečního rána.

Pro veškerou dopravu je zcela neprůjezdná i silnice I/13 z Mníšku přes Albrechtický kopec do Frýdlantu a dále do Polska.

Silničáři se snaží udržet alespoň sjízdnost na silnici III. třídy z Mníšku přes Oldřichovské sedlo do Raspenavy a na silnici 291 z Frýdlantu na Nové Město pod Smrkem.

"Budeme dělat všechno pro to, abychom zajistili průjezdné aspoň tyto páteřní komunikace vedoucí Frýdlantskem,“ uvedl Petr Šén.

Vyhlášení kalamitního stavu znamená, že silničáři nejsou v časových lhůtách schopni zajistit sjízdnost na jednotlivých komunikacích podle plánu zimní údržby.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře