Do chystaného holdingu se připojí nemocnice v Liberci, České Lípě i Turnově

Nemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Nemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBERECKÝ KRAJ - Ekonomickou a medicínskou funkci krajských nemocnic má zlepšit připravovaný holding. Návrh reorganizace zdravotnických zařízení Libereckého kraje, který se nejprve dotkne Krajské nemocnice Liberec a Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, je připraven.

Reklama

Návrh zpracovala právní firma AD LEGES. Strategii vytvoření holdingu podporuje rada kraje i výbor pro zdravotnictví a předložený materiál bude podle náměstka hejtmana pro resort zdravotnictví Přemysla Sobotky sloužit jako základ pro diskuzi na všech úrovních.

„Cesta k vytvoření holdingu není jednoduchá, jsme teprve na začátku dlouhých jednání. Prvním důležitým krokem je, že rada kraje i výbor pro zdravotnictví tento směr podporují. Návrh, i přes některé detaily, v principu vítají i primátor Liberce a starosta Turnova. Nová struktura, ať již bude v jakékoliv formě, nesmí porušit akcionářskou dohodu o financování výstavby nového pavilonu v Krajské nemocnici v Liberci. Jedná se o projekt, který z pohledu kvality zdravotní péče považujeme za klíčový pro celý Liberecký kraj,“ řekl náměstek.

O připravovaném projektu mají být informováni jak zastupitelé Libereckého kraje, tak zastupitelé Liberce a Turnova.

Vytvoření holdingu potrvá nejméně jeden rok. „Do té doby by měl nový ředitel českolipské nemocnice uklidnit současnou situaci, tak aby do holdingu vstupovaly subjekty bez výraznějších problémů,“ dodal náměstek Sobotka.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře