ČSAD Liberec a BusLine končí s autobusovou dopravou pro Liberecký kraj

Autobus Dopravy Libereckého kraje. Foto: archiv DLK
Autobus Dopravy Libereckého kraje. Foto: archiv DLK

LIBERECKÝ KRAJ - Radikální zvrat v meziměstské autobusové dopravě. Liberecký kraj musí najít náhradu za dopravce zajišťující obslužnost oblastí Sever a Východ.

Reklama

Podle sdělení dopravců ČSAD Liberec a BusLine nestačí peníze, které uvolnil kraj ze svého rozpočtu na mzdy řidičů.

„V únoru jsme obdrželi od dopravců ČSAD Liberec a BusLine sdělení, že tato částka není podle jejich výpočtů dostatečná. To znamená, že jim prostředky na zvýšené mzdy řidičů vystačí pouze na velmi omezenou dobu. V případě společnosti BusLine na část prvního čtvrtletí a ČSAD Liberec má peníze do pololetí. Domluvili jsme tedy na ukončení smluv,“ vysvětlil náměstek hejtma Marek Pieter.

V souvislosti s nařízením vlády schválilo v lednu 2017 krajské zastupitelstvo postup pro úpravu ceny dopravního výkonu v rámci uzavřených smluv Libereckého kraje s dopravci ČSAD Liberec a ČSAD Česká Lípa. Podle zákona o zadávání veřejných zakázek byla cena dopravního výkonu změněna do limitu na jednu veřejnou zakázku 5 706 000 Kč bez DPH.

Na základě této mimořádné situace byly vypsány veřejné zakázky na dočasné zabezpečení dopravní obslužnosti Libereckého kraje veřejnou linkovou osobní dopravou pro oblast Sever a oblast Východ. Vypsány jsou formou jednacích řízení bez uveřejnění a osloveni dopravci v IDOL.

„Veřejné zakázky jsou vypsány na nezbytně nutnou dobu. Minimálně do doby než zajistíme veřejnou autobusovou dopravu v rámci nové desetileté zakázky, kterou připravujeme,“ uzavřel náměstek.

SOUVISEJÍCÍ: Trest kvůli nejezdícím autobusům: ČSAD Liberec ztratí dvě linky, cestující odškodní

Reklama

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře