ZMĚNA: Lidé si v liberecké zoo připlatí
LIBEREC - Turisté si nově v liberecké zoologické zahradě připlatí. Výlet za bílými tygry a dalšími zvířaty natáhne návštěvníkům peněženky.
Liberecká zoo zdražuje po pěti letech. Nově zaplatí dospělí návštěvníci o deset korun více, děti a studenti o dvacet korun, zvýší se i rodinné vstupné.
Zoo zdražuje z ekonomických důvodů.
„Hlavním důvodem jsou stále vyšší náklady na provoz. Navíc, naposledy jsme zdražovali v roce 2012 a tehdy jen o pět korun," řekla médiím tisková mluvčí zoo Barbara Tesařová.
Změna začala platit už od soboty 1. července.
Zdarma budou mít vstup jen děti do tří let, dárci krve a držitelé karet ZTP/P.
Vedení zahrady rovněž přichází s vrácením systému permanentních vstupenek. Budou mít roční platnost s neomezeným počtem vstupů.
Náklady na provoz zoologické zahrady stále rostou a zdroje příjmů nejsou nafukovací. Přijmy ze vstupenek zoo vrací do provozu zahrady, na zlepšení chovu zvířat i pro vyšší komfort návštěvníků. Současně zoo měla podle MF Dnes dostat roční příspěvek od města ve výši 38 milionů korun.