Zavření nádraží v německé Žitavě ztíží cestování v pohraničí

Foto: MojeLiberecko.czFoto: MojeLiberecko.cz

LIBERECKO - Na tři měsíce se zkomplikuje železniční doprava v česko-německo-polském pohraničí. A to kvůli dlouhodobé opravě a tedy zavření žitavského nádraží.

Reklama

Jak uvedl server zdopravy.cz, nádraží v německé Žitavě (Zittau) čeká tříměsíční rekonstrukce. Proto nadále neprojedou vlaky na trati mezi Hrádkem nad Nisou a Rybništěm. V provozu bude jen úzkokolejka do Žitavských hor.

Opravovat se bude i český úsek na trati 089 z Rybniště dále k německým hranicím. Na české straně se bude nadále jezdit od 1. září, na německé ale nikoliv. Bez problémů pak budou v provozu vlakové soupravy mezi Libercem a Hrádkem nad Nisou.

Cestující se budou muset ohlížet na nový výlukový jízdní řád a německý dopravce rovněž zajistí náhradní autobusovou dopravu. Cestující směřující do Žitavy pojedou náhradním autobusem, ve směru na Liberec bude k dispozici expresní autobus do Hrádku nad Nisou, odkud budou ve své jízdě pokračovat vlakem. Další způsob zajistí směrem do Varnsdorfu a Seifhennersdorfu také náhradní autobus, z Varnsdorfu do Rybniště pak pojedou cestující znovu vlakem.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu
Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017

Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?
Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů


Komentáře