Zavření nádraží v německé Žitavě ztíží cestování v pohraničí

Foto: MojeLiberecko.cz
Foto: MojeLiberecko.cz

LIBERECKO - Na tři měsíce se zkomplikuje železniční doprava v česko-německo-polském pohraničí. A to kvůli dlouhodobé opravě a tedy zavření žitavského nádraží.

Reklama

Jak uvedl server zdopravy.cz, nádraží v německé Žitavě (Zittau) čeká tříměsíční rekonstrukce. Proto nadále neprojedou vlaky na trati mezi Hrádkem nad Nisou a Rybništěm. V provozu bude jen úzkokolejka do Žitavských hor.

Opravovat se bude i český úsek na trati 089 z Rybniště dále k německým hranicím. Na české straně se bude nadále jezdit od 1. září, na německé ale nikoliv. Bez problémů pak budou v provozu vlakové soupravy mezi Libercem a Hrádkem nad Nisou.

Cestující se budou muset ohlížet na nový výlukový jízdní řád a německý dopravce rovněž zajistí náhradní autobusovou dopravu. Cestující směřující do Žitavy pojedou náhradním autobusem, ve směru na Liberec bude k dispozici expresní autobus do Hrádku nad Nisou, odkud budou ve své jízdě pokračovat vlakem. Další způsob zajistí směrem do Varnsdorfu a Seifhennersdorfu také náhradní autobus, z Varnsdorfu do Rybniště pak pojedou cestující znovu vlakem.

Reklama

Hodnocení

2.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře