Za mapovou deskovou hru získala Irena Košková ocenění, v rámci setkání geoinformatiků

Dny GIS Liberec. Foto: archiv Liberecký kraj
Dny GIS Liberec. Foto: archiv Liberecký kraj

Liberec - Mapová desková hra Ireny Koškové, správkyně GIS a mapových serverů životního prostředí libereckého krajského úřadu, sklidila velký úspěch u laické i odborné veřejnosti. Na největším setkání geoinformatiků v Česku – Konferenci GIS ESRI získala Cenu publika za poster nazvaný Tierra Demonical a obhájila tak loňské prvenství.

Reklama

V sídle kraje Ireně Koškové k zaslouženému vítězství poblahopřáli ředitel krajského úřadu René Havlík a jednatel společnosti Arcdata Praha Petr Seidl. „Konkurence byla veliká. Na soutěžní přehlídce bylo prezentováno téměř 40 posterů. Paní Košková od návštěvníků získala 146 bodů a patří jí tak první místo v kategorii Cena publika,“ uvedl Petr Seidl.

Mapová desková hra Tierra Demonical upoutala pozornost na loňských Dnech GIS konaných v listopadu v Krajské vědecké knihovně v Liberci. „Bylo zajímavé sledovat, jakým způsobem hru zkouší třeba dětští návštěvníci. Na první pohled bylo jasné, kdo hraje deskové hry,“ vzpomněla Irena Košková, která za první místo v soutěži kromě diplomu získala odborné knihy a časopisy.

Tierra Demonical neboli Země démonů je desková hra pro mládež a dospělé. Hráči musí projít několika úkoly, které mají vzdělávací charakter v oblasti geografie. Herní mechanizmus navrhoval Aleš Matas ze Západočeské univerzity Plzeň (VŠ učitel matematiky).

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře