Z Liberce do Rychnova je u linky č. 159 doprava bez omezení

Autobus Dopravy Libereckého kraje. Foto: archiv DLKAutobus Dopravy Libereckého kraje. Foto: archiv DLK

Rychnov u Jablonce n/N. - V rámci výstavby nového logistického areálu v Rychnově u Jablonce nad Nisou, který je situován mezi rychlostní komunikací I/35 a kostelem Sv. Václava, byla zavedena autobusová linka č. 159. Od 29. února 2016 je na lince v platnosti plný rozsah dopravy bez omezení.

Reklama

V současné době je zavedeno šest spojů z Liberce a pět do Liberce, jezdí v pracovní dny a jejich časová poloha je přizpůsobena začátkům a koncům směn ve společnosti Inteva Products, která se v areálu také nachází. O nedělích a svátcích jede každým směrem vždy jeden spoj ve večerních hodinách (na noční směnu). Linka vede přes zastávku Liberec – Rochlice a končí na zastávce Rychnov nádraží, kde je možný přestup na železniční dopravu.

Cestující zaplatí za jednotlivou nepřestupní jízdenku 30 Kč jedním směrem a s využitím karty Opuscard 27 Kč. Na osobní Opuscard lze využít časových kupónů pro oba směry libovolně, a to na 7 dní za 216 Kč, na 30 dnů za 810 Kč a na 90 dnů 2187 Kč.

Veřejná doprava Libereckého kraje se snaží reagovat na potřeby obyvatel. Nová linka č. 159 nabízí dostatečnou kapacitu jak zaměstnancům nově otevřeného areálu společnosti Inteva Products v Rychnově u Jablonce n. N., tak ostatním cestujícím.

„Linka doplňuje dnešní nabídku spojení vlakem z Rychnova do Liberce. Věříme, že i občané Rychnova linku využijí. Zajímavá možnost spojení do Liberce se nabízí i lidem z Pulečného, protože mezi linkami 159 a 101 je v Rychnově návaznost,“ řekl Otto Pospíšil, zástupce ředitele společnosti KORID LK.

„Jsme rádi, že jsme se s Libereckým krajem dohodli a že bylo možné linku pro naše zaměstnance zavést,“ řekl Hana Černá ze společnosti Inteva. „Naše společnost na provoz linky přispívá, takže je i v našem zájmu, aby naši zaměstnanci linku využívali. Věříme, že s ní budou spokojeni,“ dodal.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu
Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017

Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?
Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů


Komentáře