Z Liberce do Rychnova je u linky č. 159 doprava bez omezení

Autobus Dopravy Libereckého kraje. Foto: archiv DLK
Autobus Dopravy Libereckého kraje. Foto: archiv DLK

Rychnov u Jablonce n/N. - V rámci výstavby nového logistického areálu v Rychnově u Jablonce nad Nisou, který je situován mezi rychlostní komunikací I/35 a kostelem Sv. Václava, byla zavedena autobusová linka č. 159. Od 29. února 2016 je na lince v platnosti plný rozsah dopravy bez omezení.

Reklama

V současné době je zavedeno šest spojů z Liberce a pět do Liberce, jezdí v pracovní dny a jejich časová poloha je přizpůsobena začátkům a koncům směn ve společnosti Inteva Products, která se v areálu také nachází. O nedělích a svátcích jede každým směrem vždy jeden spoj ve večerních hodinách (na noční směnu). Linka vede přes zastávku Liberec – Rochlice a končí na zastávce Rychnov nádraží, kde je možný přestup na železniční dopravu.

Cestující zaplatí za jednotlivou nepřestupní jízdenku 30 Kč jedním směrem a s využitím karty Opuscard 27 Kč. Na osobní Opuscard lze využít časových kupónů pro oba směry libovolně, a to na 7 dní za 216 Kč, na 30 dnů za 810 Kč a na 90 dnů 2187 Kč.

Veřejná doprava Libereckého kraje se snaží reagovat na potřeby obyvatel. Nová linka č. 159 nabízí dostatečnou kapacitu jak zaměstnancům nově otevřeného areálu společnosti Inteva Products v Rychnově u Jablonce n. N., tak ostatním cestujícím.

„Linka doplňuje dnešní nabídku spojení vlakem z Rychnova do Liberce. Věříme, že i občané Rychnova linku využijí. Zajímavá možnost spojení do Liberce se nabízí i lidem z Pulečného, protože mezi linkami 159 a 101 je v Rychnově návaznost,“ řekl Otto Pospíšil, zástupce ředitele společnosti KORID LK.

„Jsme rádi, že jsme se s Libereckým krajem dohodli a že bylo možné linku pro naše zaměstnance zavést,“ řekl Hana Černá ze společnosti Inteva. „Naše společnost na provoz linky přispívá, takže je i v našem zájmu, aby naši zaměstnanci linku využívali. Věříme, že s ní budou spokojeni,“ dodal.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře