VIZUALIZACE: Liberec připravuje modernizaci plaveckého bazénu

Vizualizace modernizace bazénu v Liberci. Autor: CODE Pardubice
Vizualizace modernizace bazénu v Liberci. Autor: CODE Pardubice

LIBEREC - Vedení Liberce sestavilo pracovní skupinu, která již nechala vypracovat studii modernizace plaveckého bazénu. Objekt je přes třicet let starý a již nesplňuje moderní standardy ke koupání.

Reklama

Bazén dosud neprošel generální opravou, přestože některé technologie a konstrukce jsou již dávno za hranicí své životnosti. Havarijní je stav vzduchotechniky, střechy a obvodového pláště. Naléhavá je i oprava chátrajících nosných konstrukcí, elektroinstalace, rozvodů vody a kanalizace.

Podle libereckého primátora Tibora Batthyány je rekonstrukce bazénu pro radnici prioritou.

Liberecký plavecký bazén navštíví ročně 350 tisíc lidí, patří k nejnavštěvovanějším zařízením tohoto typu v zemi. Po dobu rekonstrukce je nevyhnutelná úplná odstávka provozu. Podle odhadu na dobu 16 až 18 měsíců.

Úředníci města se prý snaží, jak provoz zachovat alespoň v omezeném režimu pouze v nové přístavbě. Avšak k provázanosti technologií žádné z uvažovaných řešení není v praxi reálné.

V souvislosti se zamýšlenou modernizací se uvažuje také o stavbě dalšího pětadvacetimetrového bazénu. Ten by se stejně jako nedávná přístavba napojil k původnímu bazénu.

Podle studie by proběhly rozsáhlé stavební úpravy v suterénu, kde je umístěna veškerá technologie úpravy vody. Modernizace by se dočkal i hlavní vstup a kompletně zázemí pro návštěvníky, kteří by s hodinkovým čipem na ruce zamířili do moderně situovaných šaten a sprch v pravé části. Stěhování by čekalo i sauny. Nerezový tobogán by zůstal zachován a starý červený by nahradil zcela nový. Studie počítá i s modernějším venkovním vzhledem, sjednoceným podle přístavby z roku 2012.

Modernizace bazénu by podle předběžných odhadů dle vypracované studie vyšla na zhruba 350 milionů korun.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře