V Liberci je nový turistický okruh. Mapuje stopy Liebiegů

Cedule označující vilu rodiny Liebiegů. Foto: archiv Město Liberec
Cedule označující vilu rodiny Liebiegů. Foto: archiv Město Liberec

Liberec - V Liberci vznikl nový tematický turistický okruh nazvaný Po stopách Liebiegů.

Reklama

Rodina textilních průmyslníků se zasloužila o rozvoj průmyslu na Liberecku a firma Johann Liebieg & Co. svého času zaměstnávala tisíce zdejších obyvatel. Jejich liberecká textilní fabrika byla jedním z největších výrobců látek v celé tehdejší monarchii.

V dnešním Liberci po sobě Liebiegové zanechali stopy především v podobě architektury a architektonických celků. Nový turistický a průvodcovský okruh, který rozšiřuje nabídku města pro návštěvníky, provede zájemce více či méně známými místy v Liberci.

Objekty a místa jsou označena očíslovanými skleněnými tabulkami nebo stojany, z nichž se lidé dozví základní informace ve čtyřech jazycích. K novému průvodcovskému okruhu byla také vydána čtyřjazyčná brožura, která je volně dostupná na městském informačním centru spolu s mapovým podkladem, podle něhož mohou turisté putovat po Liberci.

Trasa návštěvníky zavede na 17 míst. Například do Liebiegova městečka, na původní sídliště Domovina, k vilám rodiny či na Libereckou výšinu. Součástí brožurky je také přehled průmyslové architektury partnera projektu - polské Jelení Hory.

Nový průvodcovský okruh Po stopách Liebiegů vznikl za podpory Fondu mikroprojektů Cíl 3 v Euroregionu Nisa.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře