V Liberci bude točit oscarový režisér Ron Howard životopisný film o Albertu Einsteinovi

Filmová kamera. Foto: archiv Pixabay.com
Filmová kamera. Foto: archiv Pixabay.com

LIBEREC - Známá jména jako je oscarový režisér Ron Howard, hollywoodská hvězda Geoffrey Rush nebo herec Ivan Trojan bude v září spojovat Liberec. Do města opět zamíří filmaři. A rovnou dva štáby.

Reklama

Od 7. září 2016 bude v Liberci Česká televize chystat scény do nově připravované kriminální minisérie Svět pod hlavou.

Od 12. září 2016 se bude po Liberci pohybovat hollywoodský štáb, který bude natáčet životopisný příběh o Albertu Einsteinovi.

„Naše Filmová kancelář má dobré reference, díky tomu jsme se dostali do výběru lokačních manažerů. Netřeba připomínat, že díky filmu se Liberec ocitá v hledáčku turistů a přítomnost filmařů přináší městu a místním podnikatelům peníze i oživení cestovního ruchu,“ řekl primátor Liberce Tibor Batthyány.

„Za poslední rok jsme se stihli zapojit do natáčení hned několika velkých projektů, mimo jiné čínského seriálu Last Visa nebo pilotního dílu pro americký seriál Spark. Lokační manažeři si vstřícnost a spolupráci v Liberci nemohou vynachválit a to mě samozřejmě těší,“ dodal.

V Liberci budou záběry k seriálu České televize vznikat hned v několika lokalitách. Největší prostor dostane Dům kultury, který si zahraje v celém jednom díle. Dále pak budou filmaři natáčet v krematoriu a v Lucemburské ulici.

„V této souvislosti upozorňujeme na omezení pohybu na Soukenném náměstí v termínech od 9. do 13. září a od 12. do 13. září,“ upozornila vedoucí Městského informačního centra Pavlína Kuchtová, která má na starosti také činnost liberecké filmové kanceláře.

Příběh seriálu se odehrává v Sokolově v 80. letech. Napřed se však píše rok 2016. Policista Filip Marvan (Václav Neužil) musí ukrást důkaz, aby zachránil svého bratra před mafií. Záhy ho srazí auto a on upadá do bezvědomí. Probouzí se v nemocnici v roce 1982. Jak se v minulosti ocitl? Proč? A jaká je cesta zpátky? Filip potkává svoje rodiče, několik měsíců předtím, než se má narodit. Poznává otce, kterého si z budoucnosti pamatuje jen jako zlomeného muže, který dobrovolně ukončil svůj život.

Seriál Svět pod hlavou je adaptací slavného seriálu Life on Mars. Režisérského postu je ujmou dvě výrazné tvůrčí osobnosti – Marek Najbrt a Radim Špaček, scénář je dílem Ondřeje Štindla.  V seriálu se představí řada známých českých herců, jako například Ivan Trojan nebo Václav Neužil ml.

Další lahůdka pro filmové nadšence přijde 12. září. Oscarový režisér Ron Howard natočí v Liberci část seriálu Genius, který vypráví o Albertu Einsteinovi. Howarda proslavily hity Apollo 13, Čistá duše nebo Šifra mistra Leonarda. V hlavní roli se představí hollywoodská hvězda Geoffrey Rush.

I v tomto případě produkce spolupracovala s libereckou filmovou kanceláří, která letos obdržela ocenění Film Friendly za efektivitu a rychlost, se kterou v rámci magistrátu vybudovala funkční kontaktní místo pro filmaře. „Ron Howard v červenci osobně navštívil Liberec včetně radnice, aby se přesvědčil, jestli jsou vytipovaná místa pro natáčení snímku vhodná. Byl nadšený,“ uvedla Pavlína Kuchtová.

Desetidílný seriál o geniálním fyzikovi podle knihy Waltera Isaacsona bude natáčet renomovaná česká produkce StillkingFilms s.r.o., která v česku produkuje tradičně všechny velké zahraniční filmy a projekty, pro americkou společnost National Geographic Channel a FOXTV, jež spadá pod hollywoodskou filmovou produkci.

Seriál zachycuje působení a život Alberta Einsteina v předválečné době. Liberec si tvůrci vybrali kvůli jeho bohaté architektonické vybavenosti a lokacím, které z nabídnutých variant po celé České republice nejvíce odpovídají scénáři. Vybrané části Liberce se tak pro seriál promění v ulice Mnichova

. „Tvůrcům se zalíbila kromě budovy radnice také Masarykova ulice a náměstí Dr. E. Beneše. V záběrech se objeví i budovy Severočeského muzea a galerie Lázně,“ upřesnila Kuchtová s tím, že filmaři se do města vrátí ještě v listopadu.

Kvůli natáčení v Masarykově ulici upozorňujeme na uzavírku a objízdné trasy autobusů linek č. X2 a X3 dne 12. září 2016 od 4.00 do 20.00 hodin.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře