Stavba silnice z Kunratic do Jablonce je symbolicky zahájena

Trasa silnice Lukášov - Kunratice. Foto: archiv ŘSD
Trasa silnice Lukášov - Kunratice. Foto: archiv ŘSD

Kunratice, Jablonec n/N. - V Jablonci nad Nisou – Lukášově v místě budoucího kruhového objezdu byla ve středu (2.3.2016) slavnostně zahájena stavba přeložky silnice I/14 Kunratice – Jablonec nad Nisou.

Reklama

Na symbolický základní kámen spolu se představiteli investora a zástupci zhotovitele poklepali také ministr dopravy Dan Ťok, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, primátor Jablonce Petr Beitl i primátor Liberce Tibor Batthyány.

Vybudování nové silnice mezi Libercem a Jabloncem bude pro obě města značným přínosem. O komfortnějším a rychlejším propojení se hovoří už dlouhé roky.

„Jsme v situaci, že na stavbu silnic peníze máme. To, co nemáme, jsou připravené projekty. Projekt na tuto silnici připravený byl, a proto můžeme stavbu zahájit a zrealizovat,“ řekl ministr Dan Ťok. „O silnici z Lukášova do Kunratic už mluvíme dlouho. Jsem velmi rád, že se začíná stavět, a i když bude samozřejmě znamenat určitá omezení a jako každá taková stavba s sebou pro obyvatele města ponese i ty méně příjemné věci, věřím, že se nám podaří vše vyřešit, doufám ve zdárný průběh a těším se na dokončení,“ vyjádřil se primátor Jablonce Petr Beitl.

„Nová komunikace převezme téměř kompletní dnešní dopravu ze silnice III/29024 a převážnou část ze stávající silnice I/14. Tím bude umožněno komfortnější spojení Liberce s Jabloncem a v neposlední řadě i oblasti Krkonoš ze severozápadní části republiky,“ komentoval zahájení stavby generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Po oficiálních proslovech se pánové chopili speciálních kladívek a poklepali na základní kámen, který stojí v místech budoucího kruhového objezdu.

O projektu silnice

Trasa nové silnice měří 2,5 km a součástí stavby jsou i dva mostní objekty. Stavba za 296,5 milionu je navržena k zařazení do Operačního programu Doprava 2014 – 2020 a bude spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Dokončení stavby je plánováno na květen 2018 a zhotovitelem je společnost M-Silnice a. s.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře