Spadané stromy komplikují dopravu na trati Liberec - Česká Lípa

Vlak, ilustrační snímek. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Vlak, ilustrační snímek. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LIBERECKO - Nedělní vichřice napáchala v Česku velké škody a nejinak tomu bylo v severních Čechách. Aktuálně nejezdí vlakové spoje mezi Libercem a Českou Lípou.

Reklama

Nedělní vichřice nadělala spousty problémů Českým Drahám. Spadané stromy a větve značně zkomplikovaly železniční dopravu. Aktuálně by neměly jezdit vlakové spoje mezi Libercem a Českou Lípou.

Podle mluvčího ČD Petra Šťáhlavského byl po pondělní páté hodině ranní provoz přerušen na více než dvaceti úsecích, tam se však očekává obnovení provozu během ranních a dopoledních hodin.

V horším stavu je ovšem například trať mezi Libercem a Českou Lípou, kde se očekává znovuotevření provozu tratě kolem 13. hodiny. Na tomto úseku totiž popadalo větší množství stromů na železniční trať.

Vlaky nejezdí ani na zhruba dalších dvaceti regionálních tratí v České republice, většinou v okolí hor. Konkrétně se jedná o spoje v Krušných horách nebo v Libereckém kraji.

Co se týče západních Čech, tam je stále mimo provoz hlavní tah mezi Plzní a Chebem. Zdá se, že se jedná už o poslední velký železniční úsek, kterým neprojedou vlakové spoje. Mezi Plzní a Chebem je tak k dispozici náhradní autobusová doprava.

Nedělní vichřice, která se prohnala českým územím, napáchala velké škody. Statisíce odběratelů byly bez elektrického proudu a podle ČEZu trvá kalamitní stav ještě stále ve 43 okresech.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře