Rozpad koalice v Liberci. Změna pro Liberec nevěří primátorovi, tvrdí

Liberecká radnice. Foto: archiv Pixabay.comLiberecká radnice. Foto: archiv Pixabay.com

LIBEREC - Změna pro Liberec vypověděla v Liberci politikům zvoleným za hnutí ANO koaliční smlouvu. Jako důvod uvedli členové Změny opakované porušování koaliční smlouvy při hlasování, předchozí odvolání náměstkyně Karolíny Hrbkové a ztrátu důvěry v primátora Tibora Batthyányho.

Reklama

Podle náměstka primátora Jana Korytáře jednání rady města v některých bodech už jsou úplně nekonstruktivní. "Chtěli jsme se s koaličním partnerem domluvit na tom, že by nastaly nějaké personální změny, k tomu ale nebyla vůle, tak jsme se rozhodli, že koaliční smlouvu vypovíme,“ uvedl pro Český rozhlas Sever.

Primátor Tibor Batthyány kritiku Změny pro Liberec odmítá.

Podle svých slov vypovězení koaliční smlouvy čekal. "V poslední době všechny kroky bývalého koaličního partnera směřovaly," uvedl pro ČRo.

Změna pro Liberec by rána na liberecké radnici vytvořila širší koalici. Osloví opoziční strany. Chtěla by radu rozšířit na 11 členů a doplnit ji zástupci jiných stran.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu
Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017

Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?
Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů


Komentáře