Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

Lanovka na Ještěd. Foto: archiv Severočeský deník.cz
Lanovka na Ještěd. Foto: archiv Severočeský deník.cz

LIBEREC - Ministerstvo dopravy chce zrušit nebo výrazně omezit režijní jízdenky ve spojích Českých drah. Nejvíc to tak patrně odnesou držitele takových jízdenek na nejfrekventovanější trase v republice mezi Prahou a Ostravou. Ale novinka by se rovněž týkala lanovky na Ještěd!

Reklama

Držitelé režijních jízdenek by nově museli platit i za cestu lanovkou na liberecký Ještěd. Aktuálně už i "režijkáři" na Ještědu 35 korun za místenku na lanovce. Nyní si připlatí podstatně více i za jízdenku.

Jak uvedl server zdopravy.cz, ministerstvo dopravy navrhuje zrušení platnosti režijních jízdenek ve všech komerčních vlacích Českých drah. Jedná se tak mimo jiné také o všechny spoje mezi Prahou a Ostravou.

Za vším jsou České dráhy, které si dlouhodobě stěžují ministerstvu dopravy s tím, že se cítí znevýhodněni při uznávání režijních jízdenek. Dosud ČD chtěly po státu desítky milionů korun jako kompenzaci. Režijní jízdenky mají zaměstanci ČD, ale i pracovníci SŽDC a mnoho tisíc důchodců.

Problematika režijních jízdenek České dráhy dlouhodobě trápí, protože musí vozit zdarma nejen své zaměstnance, ale také pracovníky a jejich rodinné příslušníky společností, jenž jsou dodavateli Českých drah. ČD pak poskytuje výhody vlastně zaměstancům jiných společností.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře