Okolí krajského úřadu v Liberci navrhnou architekti v soutěži

Vizualizace, ilustrační foto. Zdroj: Karjský úřad Libereckého krajeVizualizace, ilustrační foto. Zdroj: Karjský úřad Libereckého kraje

LIBEREC - Veřejné prostranství okolo krajského úřadu v centru Liberce se má změnit. Jak bude vypadat, s tím by měla pomoci architektonická soutěž.

Reklama

Celé území, budovy a pozemky, by měly tvořit jednotný celek. Soutěž o návrh chce kraj zahájit v dubnu. Výsledky by měly být vyhlášeny do konce letošního roku a při výběru návrhu bude kraj vázán stanoviskem hodnotící poroty.

„Chceme podle zákona o zadávání veřejných zakázek najít nejvhodnější návrh a následně postavit kvalitní stavbu s co nejnižšími investičními náklady. Soutěž bude veřejně přístupná všem zájemcům. Ustavující zasedání hodnotící poroty se uskuteční už 8. března,“ řekl náměstek Libereckého kraje Marek Pieter.

Soutěž Libereckého kraje bude ideově řešit území v širším okolí krajského úřadu. Vzhledem k tomu, že zpracovatelé územního plánu Liberce uvažují o protažení cyklostezky kolem úřadu, je předmětem tohoto návrhu zpracování ideového řešení pohybu pěších a cyklistů k úřadu a okolo něj ke křižovatce s Košickou ulicí.

Projektově bude soutěž řešit parkovací plochy před „Evropským domem“ a mezi vedlejšími objekty včetně přemostění přímo před vstupem do objektu krajského úřadu, dále rekonstrukci parku na pozemcích mezi CHKO, kulturním domem, zadním traktem obchodního domu Forum a parkovištěm.

„Přemostění přímo před vstupem do objektu úřadu bude znamenat snazší přístup pěších od více směrů do budovy, možnost vyřazení nevyhovující lávky v majetku Liberce a případný přejezd rezidenčního vozidla,“ uvedl náměstek Marek Pieter.

Hlavní vjezd vozidel na parkoviště, kde může vzniknout až 45 míst, by měl být z ulice Náchodské, od zadního traktu obchodního centra Forum. U obslužné komunikace budou navržena další dvě parkovací místa pro elektromobily s možností jejich nabíjení. Veškeré zpevněné plochy v okolí budou sjednoceny.

Investiční náklady projektového řešení činí zhruba 30 milionů korun.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu
Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017

Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?
Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů


Komentáře