Oddělení nukleární medicíny Krajské nemocnice v Liberci prošlo modernizací

Nemocnice Liberec. Foto: archiv Liberecký kraj
Nemocnice Liberec. Foto: archiv Liberecký kraj

Liberec - Krajská nemocnice v Liberci se může pyšnit nově zrekonstruovaným oddělením nukleární medicíny, která tak získala nejnovější gamakameru, vylepšené ochranné prvky před zářením, nebo třeba potrubí na radioaktivní látky, které má liberecká nemocnice jako jediná v ČR.

Reklama

Rozdíl mezi klasickou radiologií a nukleárním oddělením je zásadní. Nejen že nukleární medicína získává informace o anatomii, jako je tomu u radiologie, ale také informace o orgánových funkcích nebo metabolismu člověka. Přitom je množství ozáření srovnatelné nebo menší než klasickým rentgenem. Toto zařízení budou využívat nejen pacienti z Liberce a nejbližšího okolí, ale dojíždět budou pacienti například ze Šluknova a Ústeckého kraje.

Nově oddělení získalo klimatizaci, úpravu povrchů, které chrání před zářením. Dále pak nový potrubní systém, kterým se přepravuje léčivo nebo nejmodernejší gamakameru. Taková kamera pomůže například onkologickým pacientům, u kterých umí najít metastázy skenem od hlavy až k patě. Využíjí ji napřiklad pacienti z kardiologie, urologie, ortopedie a další.

Rekonstrukce vyšla nemocnici na více než 24 milionů korun.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře